Aktualności
20.09.2017

McLaren Ultimate Vision GT Przeładowanie zmysłów

Portfele miłośników simracingu i bardziej luźnego ścigania nie będą miały tej jesieni lekko: za nami premiera nowego dodatku do Assetto Corsy, poświęconego 70-leciu Ferrari i oficjalnego F1 2017, a tuż za rogiem czają się Project CARS 2, Forza Motorsport 7, WRC 7 oraz Gran Turismo Sport, w którym ponownie zagoszczą unikatowe projekty wielkich marek.

Współpraca twórców serii Gran Turismo z producentami samochodów sportowych i wyścigowych już dawno temu wykroczyła poza udostępnienie aut i danych do przeniesienia ich do wirtualnego świata. Wszystko nasiliło się do niespotykanej dotąd skali przy okazji wydanego w 2013 roku Gran Turismo 6 na konsole PlayStation 3, dla którego specjalne koncepty przygotowali między innymi Aston Martin, BMW, Bugatti, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz i Peugeot. Dziś wiadomo, że w przyszłym Gran Turismo Sport - premiera na konsole PlayStation 4 w połowie października - będzie nam dane m.in. poprowadzić egzotyczne Fittipaldi EF7 i kosmicznego McLarena.

McLaren Ultimate Vision GT

McLaren w ramach projektu Vision Gran Turismo zaprojektował maszynę, która mogłaby pojawić się w serii Ultimate po roku 2030. Do dziś w tej rodzinie pojawiły się tylko dwa modele: drogowy P1 oraz torowy P1 GTR. Przyszłość miałaby być jeszcze bardziej ekstremalna: koncept McLarena to torowe coupe z elementami aktywnymi aerodynamicznie, jak otwierane i zamykane otwory na dużych powierzchniach karoserii oraz miejscem tylko dla kierowcy. Kierowca siedzi po środku, blisko przedniej osi w pozycji półleżącej... na brzuchu, z nogami z tyłu i głową z przodu, co ma gwarantować idealną widoczność w warunkach torowych, w których wierzchołki zakrętów nie miałby się gdzie schować.

McLaren Ultimate Vision GT

McLaren Ultimate Vision GT został pomyślany jako węglowy potwór o masie tylko jednej tony i napędzie hybrydowym z podwójnie turbodoładowanym, 4-litrowym V8 po środku oraz silnikami elektrycznymi na przedniej osi. Maksymalna moc: 1150 koni mechanicznych, maksymalny moment obrotowy: 1275 niutonometrów. Auto będzie dostępne wyłącznie w grze Gran Turismo Sport, obok innych modeli marki, które powstały w rzeczywistości, jak 650S Coupe oraz wyścigowy 650S GT3. Czy Ultimate Vision GT będzie można zobaczyć gdzieś jako model w pełnej skali? Tego McLaren nie mówi...

Skomentuj na forumUdostępnij