Aktualności
13.07.2018

Noble M500 Szczere intencje

Noble Automotive zapowiada swój zupełnie nowy, sportowy model, który powiększy ofertę marki do dwóch aut. Maszyna, która stanie stopień niżej od adresowanego do purystów supercope M600, będzie nosiła oznaczenie M500 i będzie wyróżniała się między innymi znacznie większym zamiłowaniem do codziennego użytkowania.

Brytyjskie Noble Automotive działa nieprzerwanie od prawie dwudziestu lat i w obecnej postawi ma swoją siedzibę w Leicester, gdzie od ośmiu lat produkowany jest model M600. Napędza go widlastą ósemka z podwójnym turbodoładowaniem produkcji Yamahy, która znana jest również z modeli Volvo. Na pokładzie Noble jednostka o pojemności 4,2 litra rozwija prawie 660 KM. Kontrola trakcji czy ABS są M600 obce. Nowe M500 nie pójdzie w ślady większego modelu i będzie propozycją znacznie bardziej cywilizowaną.

Noble M500

Oparte na autorskim podwoziu M500 napędzane będzie podwójnie turbodoładowanym, umieszczonym centralnie silnikiem V6 o pojemności trzech lub 3,5 litra ze stajni Forda, co może oznaczać sięgnięcie po V6 znane z GT. Jednostka na pokładzie angielskiego samochodu produkować ma około 500-550 koni mechanicznych, które będą przenoszone na tylną oś za pośrednictwem dwusprzęgłowej, 7-stopniowej przekładni DSG (Noble nie wyklucza opcji z ręczną skrzynią biegów). Karoseria coupe, w przeciwieństwie do węglowego M600, ma być wykonana z tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknami szklanymi. Samochód miałby ważyć około 1200 kilogramów.

Noble M500

Noble Automotive nie chwali się jeszcze jeżdżącymi prototypami ani niczym co zwiastowałoby rychłe pojawienie się auta w sprzedaży (nieoficjalnie mówi się, że mogłoby to nastąpić najwcześniej pod koniec przyszłego roku; cena w przedziale od 100 tysięcy funtów w górę, ale dużo poniżej 300 tysięcy, które Noble życzy sobie za M600). Zamiast tego pokazuje model nadwozia w pełnej skali, w którym nie ma jeszcze żadnych mechanizmów, jednostki napędowej ani wnętrza i który... ukończono kilka dni przed publicznym odsłonięciem. Rzeźbę przyszłego M500 można oglądać na żywo na trwającym do niedzieli Festiwalu Prędkości w Goodwood.

Skomentuj na forumUdostępnij