Aktualności
14.01.2019

Infiniti QX Inspiration Wyznaczony kierunek

Stylistów Infiniti nie opuszczają podniosłe nastroje i chęć kreślenia wizji najbliższej przyszłości, które materializują się pod postaciami kolejnych konceptów. Najnowszym z nich jest model o nazwie QX Inspiration. To zapowiedź tego, czego można spodziewać się po japońskiej marce w segmencie stuprocentowej elektromobilności.

Model QX Inspiration jest już czwartym konceptem Infiniti z serii Inspiration. Poprzednie, Q80 Inspiration z 2014 roku, QX Sport Inspiration z 2016 roku oraz Q Inspiration, były dwiema limuzynami dużego formatu i SUV'em. QX Inspiration powraca do tematu SUV'ów jako maszyna średniego rozmiaru. Model odsłonięto na tegorocznej wystawie North American International Auto Show w Detroit, która będzie otwarta dla zwiedzających do dwudziestego siódmego stycznia.

Infiniti QX Inspiration

QX Inspiration to zapowiedź dużych zmian: nowej ery stylistycznej i technologicznej u Infiniti. Pojazd ma dysponować elektrycznym układem napędowym, wprawiającym w ruch wszystkie cztery koła, a na jego pokładzie mamy znaleźć nowe materiały oraz technologie łączności z całym światem i elektronicznych asystentów wspomagających kierowcę i zapewniających rozrywkę pasażerom. Kiedy elektryczne Infiniti zawitają w naszych garażach? Marka zapowiada, że pierwsze hybrydy i samochody elektryczne będą gotowe w 2021 roku.

Infiniti QX Inspiration

W tym roku Infiniti świętuje trzydziestolecie swojej działalności. Luksusowa marka, która jest częścią koncernu Nissana, wystartowała w 1989 roku na North American International Auto Show. Firma ma swoją siedzibę w Hong Kongu i produkuje swoje samochodowy w zakładach w Japonii, Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii oraz Chinach. Od sezonu 2016 marka obecna jest w Formule 1 jako partner technologiczny zespołu Renault, gdzie skupia się na technologiach hybrydowych.

Skomentuj na forumUdostępnij