Aktualności
14.11.2008

Aston Martin V8 Vantage GT4 Nowe siły

Aston Martin jest już gotowy do przyszłorocznych wyścigów długodystansowych serii GT na najniższym stopniu, w klasie GT4. Startujący w niej z powodzeniem V8 Vantage N24 przejdzie na zasłużoną emeryturę, a jego miejsce zajmie nowy V8 Vantage GT4.

Różnie między N24, a GT4 będą sprowadzać się głównie do tego, co pojawiło się w tym roku w odświeżonym seryjnym Vantage - silnika rozwierconego z 4,3 do 4,7 litrów. Nowości obejmują także wydech, suchą miskę olejową, zawieszenie, wnętrze oraz komputer sterujący pracą jednostki napędowej, którą można połączyć z tradycyjną ręczną przekładnią lub skrzynią Sportshift sterowaną łopatkami przy kierownicy.

Aston Martin V8 Vantage GT4

Opracowanie Vantage GT4, który miał swoją premierę w mijającym tygodniu w Dubaju, pochłonęło sześć miesięcy. W porównaniu do seryjnego modelu z auta ubyło aż 300 kilogramów. Kierowcy i zespoły zainteresowani GT4 mogą już go zamawiać w cenie prawie 97 tysięcy funtów za sztukę (420 tysięcy PLN). Gotowe do startów samochody zostaną dostarczone właścicielom w styczniu przyszłego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij