Aktualności
26.03.2020

Morgan Plus 4 70th Anniversary Edition

Kilka tygodniu temu Morgan pokazał zupełnie nowego roadstera Plus Four, który w ofercie brytyjskiej marki na stałe zajmie miejsce przestarzałego już modelu Plus 4 (różnice w pisowni tak samo brzmiących nazw są jak najbardziej zamierzone). Ostatnim słowem tego drugiego będzie limitowana do kilkudziesięciu sztuk edycja urodzinowa.

Znany do tej pory Plus 4 na stalowym podwoziu produkowany jest nieprzerwanie od 1950 roku, od którego przeszedł niezliczone modernizacje. Zupełnie nowy Plus Four to model, który razem z nowym Plus Six wprowadzi Morgana w kolejną dekadę: oba bazują na aluminiowym podwoziu, a do napędu Plus Four po raz pierwszy zostanie wykorzystany 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem. Pierwsze sztuki roadstera Plus Four powstają na tej samej linii produkcyjnej, na której budowane są ostatnie egzemplarze roadstera Plus 4.

Morgan Plus 4 70th Anniversary Edition

W tym tygodniu zakłady Morgana w Pickersleigh Road opuściły pierwsze cztery egzemplarze modelu Plus 4 w pożegnalnym wydaniu 70th Anniversary Edition. Każdy z samochodów w tej serii będzie pokryty farbą w kolorze Platinum Metallic, a ich karoserie i kabiny wypełnią elementy i materiały dostępne zwykle na liście wyposażenia dodatkowego. Modele 70th Anniversary Edition będą wyróżniać się również znacznie mocniejszymi silnikami: 2-litrowy, 4-cylindrowy motor z rodowodem Forda po interwencji fabrycznego oddziału Aero Racing zamiast 156 będzie generował 182 konie mechaniczne.

Morgan Plus 4 70th Anniversary Edition

Na rynek trafi tylko dwadzieścia egzemplarzy modelu Plus 4 70th Anniversary Edition, każdy w cenie prawie 61 tysięcy funtów, wliczając brytyjskie podatki (aktualnie to równowartość prawie 310 tysięcy złotych). Wszystkie zostały zarezerwowane jeszcze przed premierą. Kolejne z nich zostaną zbudowane najwcześniej w maju. Z powodu epidemii koronawirusa działające od 111-lat rodzinne przedsiębiorstwo Morgan Motor Company po raz pierwszy od czasu drugiej wojny światowej zamknęło swoje zakłady na dłuższy okres: na cały miesiąc, zaczynając od dwudziestego piątego marca.

Skomentuj na forumUdostępnij