Aktualności
07.08.2021

Pagani Huayra BC Tempesta Pakiet burzowy

Niekończąca się historia modelu Zonda pokazała, że ambicje włoskiego Pagani Automobili i jego klientów są właściwie nie do wyczerpania. Kolejne egzemplarze Zondy, która pojawiła się w 1999 roku, są nieustannie modernizowane, a jej śladami podąża teraz Huayra, którą wylansowano w 2011 roku. Najnowsza propozycja to Huayra BC z pakietem Tempesta.

W tym roku Huayra świętuje swoje dziesiąte urodziny i teoretycznie jest już na końcu swojej długiej kariery: regularnego coupe i roadstera, ograniczonych do 100 sztuk każdego rodzaju, już dawno nie ma w ofercie Pagani, a obecnie pozostaje polować na jeszcze bardziej limitowane specyfikacje BC i Tricolore oraz torową Huayrę R, do której trafiło wolnossące V12. A także zgłaszać się do producenta z posiadanym już egzemplarzem w celu dokonania modernizacji oraz indywidualnych modyfikacji na specjalne zamówienia - tak samo, jak jest w przypadku modelu Zonda. Pagani od dawna ma już przygotowane różnego rodzaju pakiety dla bazowych odmian, a teraz wychodzi z kuszącą propozycją również dla tych, którym udało się nabyć limitowaną do tylko dwudziestu sztuk Huayrę BC. Kompletny pakiet modernizacji dla BC nazwano tradycyjnie Tempesta - od włoskiego "burza".

Pagani Huayra BC Tempesta

Dla przypomnienia: Huayra BC pojawiła się w 2016 roku jako model z gruntownie zmodernizowanym kadłubem oraz podwoziem, zupełnie nową skrzynią biegów i podwójnie turbodoładowanym V12 o pojemności sześciu litrów, które podkręcono do 750 koni mechanicznych. W pakiecie Tempesta model może otrzymać najnowsze zdobycze technologiczne Pagani. To przede wszystkim zwiększający docisk pakiet aerodynamiczny, zoptymalizowany silnik o mocy podniesionej o kilka procent oraz nowy tryb jazdy Soft Driving. Widlasta dwunasta po zaaplikowaniu pakietu Tempesta będzie dostarczać aż 827 koni mechanicznych oraz 1100 niutonometrów, o 100 niutonometrów więcej, niż w modelu bazowym. To parametry niemal identyczne z limitowaną tylko do pięciu egzemplarzy Imolą, którą ujawniono na początku ubiegłego roku.

Pagani Huayra BC Tempesta

Huayra BC Tempesta pojawi się w przyszłym tygodniu na tegorocznym Monterey Car Week w Kalifornii (ubiegłoroczna edycja została odwołana z powodu epidemii koronawirusa), gdzie Pagani będzie świętować 10-lecie modelu Huayra, który jako pierwsze dzieło marki był oficjalnie dopuszczony do ruchu drogowego w USA. Na miejscu mamy zobaczyć również jeden z czterdziestu egzemplarzy modelu Huayra Roadster BC, prezentację projektu Huayra R, a także liczną grupę samochodów włoskiej marki należących do amerykańskich klientów. Z myślą o tych ostatnich zaplanowano paradę, która poprowadzi między innymi na tor wyścigowy Laguna Seca. Monterey Car Week zakończy się w przyszłą niedzielę na cyklicznym konkursie elegancji Pebble Beach.

Skomentuj na forumUdostępnij