Aktualności

Lamborghini Gallardo Wszechstronnie uzdolniony

Wyścigowe Lamborghini to pierwiastek dość rzadko występujący w przyrodzie. Część z jego okazów powstała na drodze naturalnej, a część otrzymano sztucznie w wyniku badań i eksperymentów, których najnowsze efekty nie przeszły zapewne nikomu nawet przez myśl. Oto... rajdowe Lamborghini!

Sam pojazd nie jest żadną nowością: to z grubsza Gallardo GT3 przygotowane przez Reiter Engineering, święcące triumfy w hiszpańskiej serii GT. W coupe zmieniono jednak kilka istotnych szczegółów (pojazd zbudowano z inicjatywy jednego z pracowników Reitera): zamontowano mniejsze tylne "skrzydło", skrócono przedni spoiler i zamontowano hamulec ręczny oraz nowe amortyzatory o znacznie większym skoku. Przepisy wymusiły także stłamszenie silnika z około 535 do zaledwie 410 KM. Przygotowanie samochodu pochłonęło tylko nieco ponad tydzień.

Lamborghini Gallardo GT3 Rally

Debiut Gallardo Rally miał miejsce na jednym z rajdów serii ADAC Rally Masters. Reiter nie podaje ostatecznego wyniku, ale wiadomo, że auto znalazło się w czołówce, nie sprawiało żadnych problemów, a firma jest z niego więcej niż zadowolona. Jedynym elementem wymagającym poprawy pozostaje zawieszenie - jak przyznają przedstawiciele zakładu nie byli w pełni przygotowani na aż tak duże obciążenia, do których nie można nawet porównywać tych obecnych przy wyścigach asfaltowych. A to oznacza, że apetytu na kolejne starty na luźnych nawierzchniach nie brakuje!

Skomentuj na forumUdostępnij