Aktualności
14.12.2008

BMW Z4 Nowa twarz klasyka

Moda na cabrio/coupe z twardymi, składanymi dachami zbiera coraz większe plony, a na jej koncie już w styczniu przyszłego roku pojawi się BMW Z4, które znane było dotychczas z dwóch klasycznych wersji nadwoziowych. Na niespełna miesiąc przed premierą ujawniono wszelkie szczegóły na temat modelu.

Bryła nowej generacji Z4 podąża drogą poprzednika. Mamy tu charakterystyczne dla całej serii detale oraz nawiązania do legendarnego BMW 507, ale nie brakuje też współczesnych akcentów choćby w postaci powiększonej i zaokrąglonej atrapy chłodnicy, która w podobnej formie pojawiła się w najnowszej limuzynie serii 7. Twardy dach będzie się składał i otwierał w 20 sekund.

BMW Z4

Na szczycie oferty silnikowej znajdzie się 3,5-litrowa, 6-cylindrowa jednostka z podwójnym doładowaniem i systemem wtrysku paliwa HSI (High Precision Injection). Moc silnika będzie przekraczać 300 KM, a moment obrotowy sięgnie prawie 410 Nm, co w najlepszym przypadku pozwoli na rozpędzenie się do 100 km/h w 5 sekund i ograniczoną elektronicznie prędkość maksymalną 210 km/h (240 km/h w przypadku pakietu sportowego).

BMW Z4

W standardzie otrzymamy ręczną przekładnię o 6 przełożeniach. W opcji znajdzie się nowy 7-stopniowy automat z podwójnym sprzęgłem oraz 6-stopniowy automat sterowany łopatkami przy kierownicy.

BMW Z4

Nowe Z4 pokaże się przed szeroką publicznością na North American International Auto Show w Detroit już 17 stycznia (dla prasy już 11). Wrota wystawy pozostaną otwarte do 25 stycznia.

Skomentuj na forumUdostępnij