Aktualności
31.08.2022

Skoda Vision 7S Szmaragdowa zieleń

Przyszłość Skody maluje się w odcieniach zieleni. Czeska marka, która od ponad trzech dekad prosperuje pod skrzydłami Volkswagena, zaprezentowała w formie konceptu Vision 7S swoją najnowszą odpowiedź na potrzeby dużej rodziny. Przy okazji przeprojektowała swoje firmowe logo i pokazała swoją nową identyfikację graficzną.

Najnowszy koncept Skody w świecie rządzonym przez różnego rodzaju crossovery i SUV'y mógł przybrać tylko jedną formę. To wielki SUV, który ma być zapowiedzią zupełnie nowego modelu o napędzie elektrycznym, nowego języka stylistycznego marki oraz nowej identyfikacji. Dla nowego, uproszczonego logo Skody, które jest teraz jednowymiarowe (podobnie, jak logo stosowane od lat trzydziestych do dziewięćdziesiątych), zielone i czarne... miejsca w koncepcie zabrakło. Zamiast tego z przodu i z tyłu umieszczono duże napisy z nazwą marki, które zapewne mają podnieść status samochodu i jego właściciela.

Zdjęcie Skoda Vision 7S

Vision 7S to maszyna wielkiego formatu. Samochód ma ponad pięć metrów długości i zabiera na pokład siedem osób w trzech rzędach siedzeń z dużymi możliwościami aranżacji i zmiany pozycji. A w zasadzie to w trzech i pół rzędach: na środku kabiny, między pierwszym i drugim rzędem siedzeń umieszczono... fotelik dla dziecka. Maszyna ma bazować na modułowej platformie MEB z koncernu Volkswagena i korzystać z paczki baterii o pojemności 89 kilowatogodzin, które mają zapewnić zasięg przekraczający 600 kilometrów i opcję szybkiego ładowania ze stacji o mocy do 200 kW. Do budowy konceptu wykorzystano wiele nowych materiałów z recyklingu. Na przykład podłoga powstała ze zużytych opon, a materiały tapicerki z różnego rodzaju tworzyw sztucznych i źródeł odnawialnych.

Zdjęcie Skoda Vision 7S

Vision 7S jest częścią nowej kampanii i inwestycji Skody, które obejmują wpompowanie kilku miliardów euro w nowe przedsięwzięcia. Planowane efekty: trzy nowe modele o napędzie elektrycznym do roku 2026. Będą nimi: 7-osobowy SUV wywodzący się z konceptu Vision 7S, SUV o kompaktowych rozmiarach oraz małe auto miejskie. Pierwszy do produkcji seryjnej ma trafić kompaktowy SUV, pozycjonowany poniżej modelu Enyaq iV, który miałby wejść na rynek w 2024 roku. Skoda kalkuluje, że do roku 2030 aż co najmniej 70% jej samochodów sprzedawanych w Europie będzie miało napęd elektryczny. Najbliższe trzy nowości spalinowe to: limuzyna Superb nowej generacji w przyszłym roku, Kodiaq nowej generacji w przyszłym roku oraz zmodernizowana Octavia w 2024 roku.

Skomentuj na forumUdostępnij