Aktualności
02.11.2022

Porsche 718 Style Edition Błyszczące obiekty

Porsche rozszerzyło swoją ofertę aut sportowych o specjalne wydania coupe 718 Cayman oraz roadstera 718 Boxster. Oba modele dostępne będą od teraz w wersjach pod tytułem Style Edition, które charakteryzują się świeżą kolorystyką, kontrastującymi pakietami, bogatym wyposażeniem standardowym i ręczną skrzynią biegów.

Cayman trzeciej generacji i Boxster czwartej generacji, które wzorem przodków otrzymały cyfrowe oznaczenie 718, obecne są na rynku od pierwszej połowy 2016 roku. Auta te oferowane są z turbodoładowanymi silnikami o czterech cylindrach w układzie boxer, a w najmocniejszych wersjach z wolnossącymi, 6-cylindrowymi boxerami. Nowe warianty 718 Style Edition wywodzą się z podstawowych wersji, ale za sprawą specjalnego wykończenia i wyposażenia daleko im do tego, co seria 718 oferuje w standardzie.

Zdjęcie Porsche 718 Style Edition

Style Edition wyróżniają się m.in. kolorem karoserii, którą ozdobiono kontrastującymi pasami. Standardem jest odcień Ruby Star Neo, wzorowany na 911 Carrera RS generacji 964. Inne znaki rozpoznawcze: nowe felgi o średnicy 20 cali w kolorze białym lub czarnym, czarne końcówki wydechu, oznaczenie modelu o wysokim połysku, napis "Boxster" wytłoczony po obu stronach miękkiego dachu w roadsterze, skórzana tapicerka w kolorze czarnym oraz różnego rodzaju detale karoserii i kabiny. Na liście wyposażenia standardowego znalazło się m.in. wspomaganie układu kierowniczego Plus, podgrzewana kierownica i system wspomagania parkowania ParkAssist.

Zdjęcie Porsche 718 Style Edition

Pod względem technicznym bazą dla serii 718 Style Edition są modele z umieszczonym centralnie, turbodoładowanym silnikiem czterocylindrowym o pojemności dwóch litrów. Motor generuje do 300 koni mechanicznych oraz 380 niutonometrów i współpracuje w standardzie z ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach (opcja: 7-stopniowy, dwusprzęgłowy automat PDK). Osiągi: od zera do setki w 5,1 sekundy z manualem i 4,7 sekundy z PDK, prędkość maksymalna 275 kilometrów na godzinę. Samochody można już zamawiać. Cennik w przypadku modelu 718 Boxster Style Edition zaczyna się od 316 tysięcy złotych, a w przypadku Caymana od 306 tysięcy złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij