Aktualności
19.12.2008

Mercedes-Benz SLR McLaren W hołdzie dla Stirling Mossa

Wygląda na to, że tajemniczy, całkowicie oskalpowany Mercedes SLR wypatrzony latem tego roku na testach na Nordschleife został zdemaskowany. Taką przynajmniej wersję wydarzeń można przyjąć zapoznając się z publikacją holenderskiego magazynu "Autovisie".

W najnowszym numerze ukazały się zdjęcia oraz najważniejsze dane na temat ostatniego SLR'a, który miałby nosić w nazwie imię i nazwisko Stirling Mossa, jednego z najsłynniejszych kierowców w historii. Moss zdobył między innymi cztery razy tytuł wicemistrza Formuły 1 (pierwszy raz za kierownicą bolidu Mercedesa). Brytyjczyk nigdy jednak nie sięgnął po tytuł mistrzowski. We wrześniu roku 2009 Moss będzie obchodził swoje 80 urodziny.

Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss

Produkcja auta miałaby wystartować w czerwcu przyszłego roku po zaprzestaniu wytwarzania tradycyjnego roadstera. Jej limit sięgałby 75 sztuk, z których każda miałaby być napędzana 650-konnym V8 pozwalającym na osiągnięcie aż 350 km/h i rozpędzenie się do setki w niespełna 3,5 sekundy.

Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss

Oficjalne kanały ciągle milczą w sprawie projektu speedstera na bazie SLR i tak naprawdę nie wiadomo jeszcze ile prawdy jest w doniesieniach holenderskiego czasopisma.

Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss

EDIT: Wszystkie powyższe informacje zostały jeszcze tego samego dnia potwierdzone przez Mercedesa. SLR Stirling Moss będzie miał swoją premierę najprawdpodobniej już w styczniu na salonie samochodowym w Detroit.

Skomentuj na forumUdostępnij