Aktualności
04.03.2023

Galaxy Light Nowe galaktyki

Chińskie Geely, do którego należą takie marki, jak Volvo, Lotus oraz Polestar i które ma dostarczać elektryczną platformę dla polskiej Izery, tworzy kolejną markę, celującą w wyższe segmenty - Galaxy. Nowe przedsięwzięcie startuje z zapowiedzą produkcji dużego SUV'a i konceptem limuzyny o nazwie Light.

Grupa Geely funkcjonuje od połowy lat osiemdziesiątych i jest obecnie jednym z największych producentów samochodów w Chinach. Oprócz wspomnianych już marek należy do niej również Zeekr, Lynk & Co oraz słynne, londyńskie taksówki (London EV Company). Najnowszym przedsięwzięciem Geely jest marka Galaxy, która kreowana jest na producenta luksusowych samochodów o napędzie hybrydowym i elektrycznym. Plany na najbliższe dwa lata zakładają wylansowanie aż siedmiu nowych modeli pod szyldem Galaxy. Podczas prezentacji planów na nową markę pokazano od razu dwa modele: dużego SUV'a o oznaczeniu L7, który ma wejść do produkcji seryjnej jako pierwszy oraz koncepcyjną limuzynę o nazwie Light.

Zdjęcie Galaxy Light

Model L7 zapowiadany jest jako hybryda z zasięgiem dochodzącym nawet do 1370 kilometrów, prędkością maksymalną 200 kilometrów na godzinę i osiągami na poziomie 7,5 sekundy w sprincie od zera do setki. Samochody z rodziny Galaxy mają korzystać z baterii nowej generacji oraz nowej generacji systemów hybrydowych, charakteryzujących się znacznie zwiększoną wydajnością i bezpieczeństwem. Pokładowe systemy multimedialne bazować będą na systemie operacyjnym własnej produkcji, a stała łączność z internetem będzie pozwalać na optymalne wykorzystanie baterii, zależnie od warunków pogodowych, sytuacji na drodze i zaplanowanej trasy przejazdu.

Zdjęcie Galaxy Light

Koncept limuzyny Light z otwieranymi w przeciwnych kierunkach drzwiami, futurystycznym wnętrzem i felgami, które nie mają szansy na produkcję seryjną, zapowiada kolejne modele Galaxy (Yinhe na rodzimym rynku). Jeszcze w tym roku mamy zobaczyć sedana L8 o napędzie hybrydowym oraz elektryka o oznaczeniu E8. Pierwsze egzemplarze L8 oraz L7 miałyby trafić do klientów w drugiej połowie tego roku, a model E8 miałby dołączyć do nich w ostatnim kwartale 2023. Wśród wszystkich siedmiu modeli nowej marki znajdą się cztery pojazdy o napędzie hybrydowym oraz trzy o napędzie elektrycznym.

Skomentuj na forumUdostępnij