Aktualności
26.05.2008

Edo Competition Pakiety dla Enzo i MC12

Edo Competition, niemiecki zakład tunerski znany z przeróbek sportowych aut z najwyższej półki, pokroju Lamborghini czy Ferrari, objął swoim programem kolejne auta. Przedstawiono właśnie pierwszy zestaw dla Ferrari Enzo oraz kolejną już modyfikację dla Maserati MC12.

Edo MC12

W obu przypadkach tuner z westfalskiego Ahlen oferuje podniesienie mocy silnika do 700 KM i momentu do 715 Nm, modyfikacje układu wydechowego (z możliwością regulacji głośności), nastawne zawieszenie, zmianę jednostki sterującej pracą skrzyni biegów oraz kosmetyczne zmiany na zewnątrz i w środku (na przykład nowe felgi w dowolnym kolorze). Zarówno w Enzo jak i MC12 sprint do setki maleje do tylko 3,5 sekund a prędkość maksymalna przekracza 370 km/h!

W przypadku Maserati dochodzi jeszcze nowe, potężne skrzydło na tyle oraz karbonowo-ceramiczne hamulce a masa całego auta spada aż o 100 kilogramów.

Edo Enzo

Pakiet dla Enzo jest pierwszym, pełnym zestawem modyfikacji dla tego modelu (wcześniej właściwie tylko Novitec oferował zmianę układu wydechowego). Zestaw dla MC12 to już czwarta wizja tego unikatowego pojazdu (powstało tylko 50 sztuk z przeznaczeniem na zwykłe drogi) od zespołu Edo.

Skomentuj na forumUdostępnij