Aktualności
24.05.2024

Mercedes-AMG CLE 53 Cabriolet Zmienne nastroje

Mercedes-AMG zbroi się na nadciągające lato i wychodzi z propozycją drugiego, zupełnie nowego modelu z otwartym nadwoziem i miękkim, składanym dachem. Jest nim kabriolet CLE 53 z hybrydowym napędem wszystkich czterech kół, który będzie mniejszym, tańszym i bardziej pojemnym towarzyszem roadstera SL.

Dwudrzwiowy CLE jest jednym z najmłodszych modeli w dorobku Mercedes-Benza. Latem ubiegłego roku maszyna zastąpiła za jednym zamachem dwudrzwiowe modele klasy C oraz E, a przed końcem roku doczekała się pierwszej wersji pod marką Mercedes-AMG - CLE 53 Coupe. Teraz do rodziny dołącza kabriolet z lekkim, miękkim, składanym dachem, który otwiera się i zamyka w ciągu około dwudziestu sekund, na postoju lub podczas jazdy z prędkością do sześćdziesięciu kilometrów na godzinę. Bagażnik z bezdotykowym, automatycznym dostępem w kabriolecie ma 385 litrów pojemności, które po schowaniu dachu kurczą się do 295 litrów (w razie potrzeby można go powiększyć poprzez złożenie oparć tylnych siedzeń).

Zdjęcie Mercedes-AMG CLE 53 Cabriolet

Model CLE 53 jest hybrydą z sześciocylindrowym, rzędowym silnikiem o pojemności trzech litrów z podwójnym turbodoładowaniem, za które odpowiada klasyczna turbosprężarka i sprężarka elektryczna. Zainstalowano tu również rozrusznik zintegrowany z alternatorem. Z silnika spalinowego wyciśnięto 449 koni mechanicznych i 560 niutonometrów, a w trybie overboost 600 niutonometrów na maksymalnie dwanaście sekund. Zintegrowany rozrusznikoalternator zapewnia dodatkowe 23 KM oraz 205 Nm. Napęd przenoszony jest stale na obie osie w systemie AMG Performance 4Matic+ z 9-stopniową skrzynią biegów AMG Speedshift TCT 9G z różnymi trybami pracy. Obejmują one między innymi przełączenie auta w tryb tylnonapędowy, który załączany jest automatycznie przy najniższym obciążeniu układu napędowego.

Zdjęcie Mercedes-AMG CLE 53 Cabriolet

Sportowy kabriolet został uzbrojony między innymi w adaptacyjne zawieszenie, koła skrętne na tylnej osi oraz tapicerkę z powłoką odbijającą promieniowanie słoneczne w zakresie bliskiej podczerwieni, która znacznie redukuje nagrzewanie się skórzanych powierzchni. Opcje: reflektory Digital Light, felgi o średnicy do dwudziestu cali, pakiet stylistyczny AMG, fotele AMG Performance, pakiet kierowcy AMG oraz nastrojowe oświetlenie kabiny w sześćdziesięciu czterech kolorach. Kabriolet przyspiesza od zera do setki w 4,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna ograniczona jest do 250 kilometrów na godzinę. Z wykorzystaniem funkcji Race Start w ramach opcjonalnego pakietu AMG Dynamic Plus sprint spada do 4,2 sekundy. Wyposażenie opcjonalne umożliwia podniesienie ograniczenia prędkości maksymalnej do 270 km/h.

Skomentuj na forumUdostępnij