Aktualności

Fisker Karma Czyste sumienie

Na kończącej się dziś wystawie w Detroit Henrik Fisker obok koncepcyjnego kabrioletu Karma S zaprezentował szerokiej publiczności gotową do produkcji, hybrydową limuzynę Karma. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w listopadzie tego roku.

Na futurystyczne gran turismo byłego stylisty Aston Martina zapisało już się przeszło 1,3 tysiąca chętnych (ceny zaczynają się od 88 tysięcy dolarów - aktualnie równowartość 302 tysięcy PLN), a firma podpisała już umowy z 22 dealerami na terenie USA. W najbliższych miesiącach ich liczba ma sięgnąć 40.

Fisker Karma

Karma napędzana jest dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 300 kW (408 KM) i momencie obrotowym 1300 Nm pozwalającym rozpędzić przeszło 2-tonowe GT do 100 km/h w niespełna sześć sekund. Prędkość maksymalna sięga 200 km/h. Auto wyposażono również silnik spalinowy, który służy jedynie do ładowania baterii.

Fisker Karma

Europejska premiera samochodu będzie miała miejsce już na początku marca na salonie samochodowym w Genewie. Wtedy także poznamy ceny pojazdu na naszym kontynencie.

Skomentuj na forumUdostępnij