Aktualności
23.02.2009

Chevrolet Corvette GT1 Być jak mistrz

Chevrolet zgodnie z wcześniejszymi przeciekami ujawnił edycję specjalną swojego flagowego coupe, Corvette GT-1. Model inspirowany jest sukcesami, jakie szósta generacja modelu odnosiła przez ostatnie lata na torach wyścigowych całego świata.

Na liście zdobyczy C6-R znajduje się miedzy innymi 8 tytułów mistrza konstruktorów klasie GT1 serii American Le Mans Series, pięć zwycięstw w klasie GT1 w 24-godzinnymi wyścigu Le Mans oraz przeszło 70 wygranych wyścigów w ALMS.

Chevrolet Corvette GT1

Uliczne GT-1 to dwukolorowe malowanie nadwozia z flagami i logosami stajni Chevroleta inspirowane barwami wyścigowego oryginału, chromowane felgi i dodatkowe ospoilerowanie wzorowane na modelu ZR1, nowa tapicerka, pokrywa silnika oraz pas na przedniej szybie, który oryginalnie służył do umieszczania reklam (w opcji automatyczna skrzynia biegów, nawigacja satelitarna oraz zmodyfikowane zadaszenie).

Chevrolet Corvette GT1

Pakiet dostępny jest zarówno dla coupe jak i roadstera Corvette w wersji podstawowej oraz Z06. Ceny aut w zależności od wersji sięgają od 65 go 86 tysięcy dolarów (obecnie 245-325 tysięcy złotych).

Skomentuj na forumUdostępnij