Aktualności
26.02.2009

Bentley Continental Supersports Ekstremum

Brytyjczycy odsłaniają wszystkie karty tyczące się najmocniejszego i najszybszego, seryjnie produkowanego samochodu marki Bentley w historii koncernu. Coupe stanowiące rozwinięcie Continentala GT przywraca do życia nazwę Supersports, którą Bentley nosił już w 1925 roku.

Pojazd będzie zasilany 6-litrowym silnikiem W12 przystosowanym do spalania zwykłego paliwa i mieszanki E85, gwarantującym jedne z najniższych w klasie współczynników spalania (średnio 16,3 l/100 km) i emisji spalin (388 gramy CO2 na 1 km). Jednostka będzie generować 630 KM mocy oraz 800 Nm momentu obrotowego pozwalając na rozpędzenie się do 100 km/h w 3,9 sekundy i prędkość maksymalną 329 km/h.

Bentley Continental Supersports

Silnik połączono z ulepszonym automatem ZF6HP26 ścinającym biegi o połowę szybciej niż poprzednio pozwalając zejść w mgnieniu oka o dwa stopnie niżej. Dla poprawienia właściwości jednych zmodyfikowano podwozie, zawieszenie i elektronikę wspomagającą kierowcę. Ograniczając przestrzeń pasażerką do dwóch lekkich foteli oszczędzono aż 45 kilogramów.

Bentley Continental Supersports

Continental Supersports pojawi się już na początku przyszłego tygodnia na salonie samochodowym w Genewie. Producent nie zdradza jeszcze planów dotyczących produkcji pojazdu, ani tym bardziej jego ceny.

Skomentuj na forumUdostępnij