Aktualności
11.04.2009

UR Gallardo Nera TT-R Rakieta na kołach

Jaką moc ponad fabryczne 520 KM można wycisnąć z silnika Lamborghini Gallardo? Nie trudno sobie wyobrazić 600, a nawet 700 KM, ale to, czego dokonuje amerykańskie Underground Racing wymyka się ponad wszelkie postrzeganie.

Najnowsze dzieło amerykańskiego zakładu to podwójnie doładowane Gallardo Nera, które powstało oryginalnie w 185 egzemplarzach. Modyfikacje pojazdu sprowadzają się do podobnych zabiegów, jak przy poprzednim Gallardo, które jednak posunięto parę kroków dalej.

Underground Racing Gallardo Nera TT-R

Gruntowne zmiany w elementach mechanicznych i elektrycznych silnika oraz pełna kontrola nad elektroniką (dzięki wsparciu specjalistów z Motec) i pracą rozrządu pozwoliły na wyciśnięcie z V10 przeszło 100 KM więcej niż poprzednio. Pierwsze pomiary na 93-oktawowej mieszance paliwowej wskazały na kołach moc przeszło 900 KM, a przy paliwie używanym w sportach motorowych uzyskano prawie 1320 KM (moc na wale, czyli "katalogowa" to nawet kilkanaście procent więcej)! Co ciekawe twórcy dodają, że auto ma jeszcze spory zapas i to wcale nie wszystko, na co je stać...

Underground Racing Gallardo Nera TT-R

Gallardo Nera TT-R ma przechodzić w najbliższym czasie intensywne testy torowe. Underground Racing pracuje już także nad podwójnie doładowanym Gallardo Spyderem, a na ukończeniu jest podwójnie doładowane Murcielago LP640.

Skomentuj na forumUdostępnij