Aktualności

Bentley Continental GTZ Pierwszy egzemplarz w rękach właściciela

Ofiarą studia Zagato promującego aktualnie dość jednorodny styl retro, w których główne role odgrywają nieco jajowate kształty padł ostatnio Bentley Continental GT Speed. Pojazd przechrzczony na GTZ miał swoją premierę półtora miesiąca temu na salonie samochodowym w Genewie. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, czy coupe pozostanie jedynie jednorazową wizytówką firmy czy też dostąpi zaszczytu produkcji. Dziś już jest to jasne - powstanie 9 egzemplarzy. Pierwszy jest już w rękach właściciela.

Suma, jaką należy wyłożyć, aby warty 210 tysięcy euro GT Speed przeobraził się w GTZ to... 550 tysięcy euro! Nic w tym jednak dziwnego, jeśli same tylne lampy LED są warte 50 tysięcy. Pierwszy egzemplarz (poniżej) zamknął się łącznie w okrągłej sumie 800 tysięcy euro.

Bentley Continental GTZ

Pod maską zrestylizowanego z zewnątrz i wewnątrz auta drzemie potężny silnik W12 rozwijający moc 600 KM. W przypadku GT Speed pozwala on na rozpędzenie się do prawie 330 km/h i osiągnięcie setki w 4,5 sekundy. Nie wykluczone, że w GTZ osiągi te są jeszcze lepsze.

Skomentuj na forumUdostępnij