Aktualności
25.06.2009

Lamborghini 400GT Bizzarrini Targa

Ile niezwykłych aut skrywają hangary kolekcjonerów i garaże całkowicie przypadkowych osób trudno sobie wyobrazić. Co jakiś czas mniej lub bardziej umyślnie ukrywane skarby wypływają jednak na światło dzienne. Oto jeden z nich - Lamborghini 400GT z nadwoziem od Bizzarrini.

Jedyne w swoim rodzaju auto powstało tuż po bankructwie firmy Giotto Bizzarrini'ego w 1969, po którym, mimo braku wypłacalności, zagorzałym pracownikom udało się zbudować jeszcze znaczącą ilość modeli marki. Prace nad autem opartym o podwozie Lamborghini rozpoczęto kilka lat wcześniej.

Lamborghini 400GT Bizzarrini Targa

Nadwoziem prototypowego pojazdu została jedna z pozostałych po ogłoszeniu upadku firmy karoserii modelu Bizzarrini 5300 GT America. Odkryty pojazd typu targa skrywał pod przednią maską, która nie dotrwała niestety w oryginalnym stanie do dzisiejszych czasów, 320-konne V12 zaprojektowane również przez Bizzarriniego (na początku lat sześćdziesiątych Włoch pracował w Lamborghini). Biorąc pod uwagę, iż większość aut marki była napędzana silnikami z Corvette podnosi to jeszcze bardziej rangę auta.

Lamborghini 400GT Bizzarrini Targa

Unikatowy pojazd z 54 tysiącami mil na liczniku (przeszło 85 tysięcy kilometrów) znajduje się aktualnie na internetowej aukcji w serwisie eBay. Cena wywoławcza to ćwierć miliona dolarów. Auto wymaga jednak sporego wkładu pracy - wnętrze nie jest wykończone, a silnik wymaga renowacji.

Lamborghini 400GT Bizzarrini Targa

Aukcja kończy się 30 czerwca, w tej chwili brak licytujących. Samochód można oglądać w Asheville w stanie Karolina Północna w USA.

Skomentuj na forumUdostępnij