Aktualności

Lamborgini Gallardo Superleggera Koniec produkcji

Superlekkie Gallardo po zaledwie roku (premiera w Genewie'07) dokonało swego żywota - jego produkcja została oficjalnie zakończona. Nic w tym dziwnego, skoro przed niespełna miesiącem pojawiło się zupełnie nowe Gallardo LP560-4.

Gallardo Superleggera było dotychczas najszybszym " baby Lambo" w historii. Małe coupe z Sant Agata napędzał silnik V10 o mocy 530 KM pozwalający na rozpędzenie się do setki w 3,8 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 315 km/h. Na rynek USA przeznaczono tylko 172 sztuki auta (10 białych, 34 szarych, 37 czarnych, 45 żółtych i 46 pomarańczowych). Można przypuszczać, że niewiele ponad drugie tyle trafiło na resztę kuli ziemskiej, co czyni z tego modelu łakomy kąsek dla kolekcjonerów.

Orange Lamborghini Gallardo LP560-4

Najnowsze Gallardo LP560-4 (powyżej) waży 80 kilogramów więcej niż Superleggera, ale ma także o 30 KM więcej. Dochodzi do tego zupełnie nowy, bezpośredni wtrysk paliwa, zmodyfikowane zawieszenie oraz poważne zmiany w wyglądzie nadwozia. Prędkość maksymalna sięga aż 325 km/h, a przyspieszenie do setki to kwestia tylko 3,7 sekund. Produkcja już trwa.

Skomentuj na forumUdostępnij