Aktualności

Hamann Stallion Wściekły ogier

Niemiecki Hamann mający w swojej ofercie od sześciu lat zestawy także dla aut Porsche po raz kolejny pokazuje, że poprzeczka, którą ustawił koncern ze Stuttgartu modelem 911 GT2 nie jest wielkim wyzwaniem. Przygotowany przez tunera model Stallion bazujący na 911 Turbo wyprzedza GT2 aż o 100 koni mechanicznych.

Odpowiedzialność za taki przyrost mocy w pierwszej kolejności ponoszą nowe, jeszcze większe niż poprzednio, turbosprężarki. Nie bez winy jest też nowy układ wydechowy, katalizatory, filtr powietrza i przeprogramowana jednostka komputerowa sterowana silnikiem. W sumie otrzymujemy aż 630 KM.

Hamann Stallion

Specjaliści Hamanna nie poprzestali jedynie na mechanice silnika i poszli o wiele dalej. Cały dach dzięki większemu pochyleniu słupków obniżono aż o 8 centymetrów, zamontowano otwierane do góry drzwi, dodano tylny spoiler i założono nowe 20-calowe felgi ze stopów aluminium.

Hamann Stallion

W rezultacie Stallion rozpędza się do setki w imponujące 3,3 sekundy i osiąga prędkość maksymalną prawie 360 km/h! GT2 ze swoimi 3,6 sekundami i 328 km/h blednie...

Skomentuj na forumUdostępnij