Aktualności
14.09.2009

Edo Enzo FXX Krzyżowy ogień

Stara maksyma głosi "Nasz klient nasz pan"; w Edo Competition podchodzą najwyraźniej do niej z dużą powagą, bez względu na wszystko. Kilka miesięcy temu tuner podjął się modyfikacji Ferrari FXX pozwalających na poruszanie się autem po zwykłych drogach, a w międzyczasie przygotował 700- i 800-konne pakiety dla Enzo. Niedawno spełnił kolejną zachciankę jednego z właścicieli super Ferrari - połączył Enzo z FXX!

Pojazd powstał we współpracy z kanadyjskim dealerem Edo Competition (a także IMSA i Novitec Rosso), firmą ZR Auto z Calgary i został ukończony na miejscu, a nie w Niemczech.

Edo Enzo FXX

Odważnie zmodyfikowane Enzo wyposażono w pakiet nadwoziowy wzorowany na eksperymentalnym FXX. Największe wrażenie robi oczywiście tył, gdzie w miejscu oryginalnych lamp znalazły się cztery końcówki wydechu, a ponad nimi niewielkie spoilery.

Edo Enzo FXX

Oryginalne V12 rozwiercono z 6 do 6,3 litrów, zwiększając moc do imponujących 800 KM, a moment obrotowy do 780 Nm. Enzo FXX rozwija 100 km/h w jakieś 3,2 sekundy, a prędkość maksymalna ma sięgać nawet 380 km/h. Bliższe szczegóły na temat projektu pozostają nieznane.

Skomentuj na forumUdostępnij