Aktualności
27.10.2009

Lazareth Twingo Trophy V8 Wściekły maluch

Zazdrościsz posiadaczom wyczynowego Megane Trophy i właścicielom Clio z V6 na pokładzie, męcząc się z poczciwym Twingo w garażu? Wraz z francuskim Lazareth nadchodzi koniec cierpień - oto Twingo napędzane silnikiem V8!

Firma znana z produkcji ekstremalnych motocykli i maszyn motocykloporodnych, jak choćby spektakularne Wazuma V12, wzięła na warsztat Twingo pierwszej generacji. Po słabiutkim, seryjnym silniczku nie pozostał ślad, a w miejscu tylnej kanapy znalazło się 180-konne, 3,5-litrowe V8 przeszczepione z Range Rovera.

Lazareth Twingo Trophy V8

Cała moc ląduje na tylnej osi poprzez ręczną skrzynię biegów o pięciu przełożeniach. Oczywiście to nie wszystko: wzmocniono całe podwozie, zwiększono rozstaw kół, zmieniono zawieszenie i układ hamulcowy, a także przeprojektowano dolne pasy nadwozia (głównie po to, aby zmieścić w obrysie karoserii koła). Gruntownie przeprojektowano także wnętrze, w którym znalazło się miejsce na dwa kubełkowe fotele.

Lazareth Twingo Trophy V8

Larareth nie chwali się niestety osiągami modelu. Wiadomo jedynie, iż aby stać się jego właścicielem trzeba wydać 70 tysięcy euro, czyli dzisiejszą równowartość prawie 300 tysięcy złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij