Aktualności
29.07.2010

Porsche 918 Spyder Zatwierdzony do produkcji

Po niespełna pięciu miesiącach od premiery konceptu 918 Spyder, mającego odzwierciedlać niedaleką przyszłość Porsche, wizja staje się rzeczywistością. Model wejdzie do produkcji seryjnej, wcielając się tym samym w następcę Carrery GT, której wytwarzanie zakończono kilka lat temu.

Decyzję o rozpoczęciu procesu mającego prowadzić do produkcji auta podjęto na wczorajszym posiedzeniu koncernu. Prace nad pojazdem będą prowadzone w Weissach, a jego budową ma zająć się zakład w Zuffenhausen. 918 Spyder miałby zachować swoje niezwykłe cechy, czyli imponujące osiągi w parze z ekologią i ekonomią: koncept charakteryzowany jest przez producenta emisją CO2 na poziomie zaledwie 7 g/km i spalaniem 3 l/100 km w trybie NEDC (norma Nowy Europejski Cykl Jezdny).

Porsche 918 Spyder

Koncepcyjny pojazd zasilany jest 500-konnym V8 oraz dwoma silnikami elektrycznymi przy każdej z osi. Silnik spalinowy ma rozkręcać się aż do 9,2 tysiąca obrotów na minutę, a połączono go z 7-stopniową przekładnią PDK. Motory elektryczne produkują 218 KM, a 918 ma pracować w czterech trybach. Ważący niespełna półtorej tony 918 ma rozwijać 100 km/h w zaledwie 3,2 sekundy i rozpędzać się do co najmniej 320 km/h.

Skomentuj na forumUdostępnij