Aktualności
23.07.2008

Aspid 2,8 sekundy do setki!

Na otwartym właśnie British International Motor Show w Londynie debiutuje poważny konkurent Caterhama 7 i Ariel Atoma, którego korzenie sięgają Hiszpanii. Oto Aspid, pierwsze dziecko firmy IFR Automotive.

Auto opracowane przez ludzi pod nadzorem niejakiego Ignacio Fernándeza Rodriqueza nie oszczędza właścicielom "luksusów" mimo, że twórcy starają się utrzymać jak najmniejszą masę (masa własna to zaledwie 700 kilogramów). Na pokładzie znajdziemy na przykład panel dotykowy, poprzez który możemy sterować całym zestawem układów wchodzących w skład silnika (choćby zawory i limiter obrotów) czy zawieszenia (między innymi ABS, kontrola trakcji). A to tylko czubek przysłowiowej góry lodowej...

IFR Automotive Aspid

Pod maską coupe znajduje się 4-cylindrowy, 2-litrowy, turbodoładowany silnik o mocy 400 koni mechanicznych. Potwierdzony doświadczalnie czas rozpędzenia się od zeta to 100 km/h to imponujące 2,8 sekundy!

IFR Automotive Aspid

Cena pojazdu jak i data wejścia do sprzedaży pozostają nieznane. To pierwsze będzie przypuszczalnie zaczynać się od 75 tysięcy funtów.

Skomentuj na forumUdostępnij