Aktualności

Spada Codatronca Batmobil w produkcji!

Gdy wiosną ubiegłego roku Włosi zdradzili pierwsze szczegóły projektu o nazwie Spada Codantronca zapowiadając, iż wejdzie on do produkcji seryjnej, zapewne mało kto wierzył w te zapewnienia. Bo kto by odważył się wypuścić na ulice pojazd, który wygląda, jakby dopiero co wyjechał z filmu o Batmanie? Jeśli właśnie wtedy założyłeś się ze znajomymi o to, że auto do produkcji za żadne skarby nie wejdzie mamy dla Ciebie złą wiadomość - Codatronca właśnie otrzymała zielone światło!

Spada Codatronca

Supercoupe z tyłem wyglądającym jak maska Darth Vadera w powiększeniu zostanie wyprodukowane we współpracy z Castagną w ilości 20 egzemplarzy. Codatronca napędzana będzie silnikiem V8 prosto z Corvette rozwijającym przeszło 600 koni mechanicznych. Przynajmniej tyle ma oferować wersja TS, obok której jest jeszcze zorientowana na tor TSV - przeszło 700 KM i setka w czasie mniejszym niż 3 sekundy!

Spada Codatronca

Pojazd, który wyszedł spod ręki Ercole Spady (Włoch największe uznanie zyskał pracując dla Zagato, gdzie zaprojektował między innymi jakie auta tak Aston Martin DB4, Alfa Romeo TZ, Lancia Fulvia Sport Zagato czy Alfa Romeo Giulietta SZ i OSCA 1600 GTZ) nie będzie na każdą kieszeń - przewidywana cena to co najmniej 200 tysięcy funtów brytyjskich (czyli po opodatkowaniu przeszło milion złotych). Ale dla prawdziwego Batmana to przecież pikuś...

Skomentuj na forumUdostępnij