Aktualności

Heffner Gallardo Twin-Turbo Moc nie znająca granic

Niejaki Jason Heffner działający od paru lat wraz z zaprzyjaźnionymi mechanikami pod szyldem Heffner's Peformance już jakiś czas temu wymyślił sposób na wyciśnięcie z Lamborghini Gallardo dodatkowych 300 KM. Teraz zapragnął czegoś więcej i podciągnął "Baby Lambo" w rejony znane dotychczas tylko posiadaczom aut pokroju Bugatti Veyrona!

Pakiet modyfikacji jest podobny jak w przypadku wariantu 800-konnego - pierwsze skrzypce grają dwie turbosprężarki. Wśród pozostałych elementów znajdziemy między innymi nowy wał korbowy, wzmocnione sprzęgło, zawory, nowy wydech, zapłon, intercooler, pompy paliwa i układ wtryskowy oraz dwupoziomowy kontroler ciśnienia doładowującego.

Heffner Gallardo Twin-Turbo

Finalny wynik to... 943 KM i 1034 Nm! W Gallardo (seryjnie 500 KM i 510 Nm)! Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o osiągach auta (jeśli w ogóle da się nim normalnie poruszać), ale warto wspomnieć, że potraktowany w podobny sposób Ford GT na odcinku 1 mili (1,6 kilometra) był w stanie przekroczyć 357 km/h!

Heffner Gallardo Twin-Turbo

Cena pakietu, w którym dostaniemy także karbonowe elementy nadwozia (spoiler z przodu i z tyłu oraz tylny dyfuzor) i nowe felgi nie jest jeszcze znana. W przypadku Gallardo podkręconego o 300 KM Heffner's Performance życzyło sobie 55 tysięcy dolarów.

Skomentuj na forumUdostępnij