Aktualności
08.08.2008

Aston Martin One-77 Zmechanizowane pożądanie

Inżynierowie Aston Martina szykują się do zdetonowania bomby, przy której niemal wszystkie produkowane obecnie super samochody mogą wydać się tylko marnymi odłamkami. Brytyjczycy już wkrótce sprezentują światu jeden z najszybszych i najdroższych samochodów, jakie kiedykolwiek produkowano - supercoupe One-77.

Utrzymywane do dnia wczorajszczego w całkowitej tajemnicy zupełnie nowe auto zostanie zbudowane na podwoziu z włókien węglowych a jego karoserię utworzą panele ze stopów aluminium. One-77 będzie napędzany 7-litrowym silnikiem V12 o mocy około 650 KM, po którym nie można się spodziewać niczego innego jak możliwości rozpędzenia się do grubo przeszło 325 km/h i przekroczenia bariery 100 km/h w czasie maksymalnie 3,5 sekund.

Aston Martin One-77

One-77 zostanie wyprodukowany (w większości ręcznie) w limitowanej do 77 sztuk partii i sprzedany starannie wyselekcjonowanym klientom, którzy będą mogli indywidualnie dostosować wygląd pojazdu do własnych upodobań. Cena jednego egzemplarza ma sięgać astronomicznego 1,2 miliona funtów! To więcej niż Rolls-Royce Phantom, to więcej niż Bugatti Veyron, to więcej niż Lamborghini Reventon czy Koniegsegg CCXR Edition. To więcej niż cokolwiek!

Superaston ma zostać pokazany jeszcze w tym roku (najprawdopodobniej na salonie w Paryżu) i trafić do sprzedaży wkrótce potem.

Skomentuj na forumUdostępnij