Aktualności
13.06.2012

Nissan Juke Nismo Nie na żarty

W lutym ubiegłego roku zobaczyliśmy koncept crossovera Juke w wydaniu oddziału Nissan Motorsport, dziś możemy podziwiać już wersję gotową do produkcji seryjnej. To pierwszy model zupełnie nowej serii aut marki, inspirowanych japońskim sportem motorowym i dokręcaniem śruby jeśli chodzi o osiągi na krętych drogach.

Juke Nismo to między innymi poprawiający aerodynamikę pakiet nadwoziowy, nowe felgi o średnicy 18 cali, sztywniejsze zawieszenie, przestrojony układ kierowniczy, nowa kierownica i atrakcyjniejszy wystrój wnętrza. Układ przeniesienia napędu zostanie uzbrojony w system sterowania momentem napędowym oraz modyfikowany, a pod maskę trafi turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra.

Nissan Juke Nismo

O parametrach technicznych Juke Nismo jego twórcy na razie nie wspominają. Auto pojawi się już w ten weekend przy okazji parad przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans, w którym wystartuje rewolucyjny Nissan DeltaWing. We Francji pokazany zostanie także seryjny Juke-R, zbudowany w oparciu o technologię coupe GT-R. Produkcja Juke Nismo rozpocznie się w styczniu przyszłego roku w Sunderland w Wielkiej Brytanii.

Skomentuj na forumUdostępnij