Aktualności
09.10.2012

Honda CR-Z Mugen RZ Głębokie kieszenie

Nadworny tuner marki Honda, firma Mugen, nie traci ani chwili na zastanowienie i już ma gotową odpowiedź na ostatnie poprawki modelu CR-Z, który zadebiutował w minionym miesiącu. Nowa propozycja nosi oznaczenie RZ i jak zwykle w takich przypadkach ogranicza się tylko do rynku japońskiego.

CR-Z Mugen RZ to kompletny pakiet modyfikacji, sięgający od czubka dachu auta po powierzchnię opony stykającą się z podłożem. Maszyna wyróżnia się między innymi body kitem z regulowanym skrzydłem, nowymi końcówkami układu wydechowego, 17-calowymi felgami z ogumieniem Dunlop Direzza Z II, nowym zawieszeniem oraz tapicerką w dwóch kolorach i karbonowymi dodatkami we wnętrzu.

Honda CR-Z Mugen RZ

Za dodatkową opłatą możemy zamówić wykonaną z włókien węglowych maskę silnika, przeciwmgielne LED'y, karbonowe lusterka boczne, kubełkowe fotele z karbonową skorupą ważącą tylko 3,5 kilograma, nowe tarcze i zaciski hamulcowe oraz linkę hamulca ręcznego. Nie zapomniano także oczywiście o jednostce napędowej, która w seryjnej formie rozwija po ostatnich zmianach 121 koni mechanicznych.

Honda CR-Z Mugen RZ

Pakiet silnikowy dla RZ skupia się wokół sprężarki, wraz z którą pojawia się nowy filtr powietrza, intercooler, air box, wydech i przeprogramowane ECU. Jednostka spalinowa o pojemności 1,5 litra rozwija teraz 156 KM oraz 185 Nm. Asystuje jej motor elektryczny o nie zmienionej mocy 20 KM i momencie obrotowym 78 Nm. Honda CR-Z Mugen RZ zostanie zbudowana w limitowanej serii 300 egzemplarzy w cenie od 4,5 milionów jenów w górę każdy (obecnie to około 180 tysięcy złotych).

Skomentuj na forumUdostępnij