Aktualności
11.03.2013

Sbarro React'EV Pojazd ekologiczny

Rok temu wychowankowie szkoły Franco Sbarro pokazali pierwszy w swojej historii samochód z napędem elektrycznym. W tym roku studenci Espera Sbarro przygotowali swoją pierwszą hybrydę, jak zwykle w postaci samochodu sportowego. Przed autem nie tylko błyszczenie na salonach, ale także start w rajdzie!

Nową maszynę spod znaku Sbarro ochrzczono mianem React'EV. Dwie ostatnie litery w nazwie odnoszą się do określenia "Ecologic Vehicle", czyli "pojazd ekologiczny". Nad samochodem w ramach pracy dyplomowej w semestrze 2012/2013 pracowało aż trzydziestu studentów, którym jego budowa zajęła trzynaście tygodni. Auto oparto na rurowej ramie przestrzennej, a silnik umieszczono za plecami kierowcy i pasażera.

Sbarro React'EV

Główna moc przeznaczona do poruszania się samochodu pochodzi z 210-konnego silnika V6 z koncernu PSA, który poprzez ręczną skrzynię biegów i pięciu przełożeniach napędza tylną oś. Przy przednich kołach znajdziemy silniki elektryczne o mocy 136 KM i momencie obrotowym aż 750 Nm każdy. Energia elektryczna przechowywana jest w paczce baterii typu LFP (lit, fosforan żelaza) o pojemności 24 kWh.

Sbarro React'EV

Z coupe React'EV można zapoznać się z bliska na trwającej do 17 marca, międzynarodowej wystawie samochodowej w Genewie. Po zakończeniu imprezy na maszynę czeka dużo ważniejsze wyzwanie. Będzie nim start w czternastej edycji rajdu Monte Carlo New Energy, organizowanej między innymi przez Automobile Club de Monaco, która odbędzie się w dniach 20-24 marca.

Skomentuj na forumUdostępnij