Aktualności
14.06.2013

Toyota GT 86 TRD Griffon Project

Z większych graczy za wyścigową GT 86 z prawdziwego zdarzenia zabierało się do tej pory Gazoo Racing i niemieckie Toyota Motorsport, których wysiłki mogliśmy obserwować już w Europie. Teraz dołącza do nich oddział Toyota Racing Developments, który pokaże swoje auto podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood.

Pokazową maszyną będzie coupe o kryptonimie Projekt Griffon, które Japończycy mogli podziwiać na początku tego roku na wystawie w Tokio. Samochód przygotowano z myślą o demonstracji możliwości TRD jeśli chodzi o przygotowanie auta do jazdy torowej - modyfikacji karoserii, podwozia, układu napędowego i obniżenia masy własnej.

Toyota GT 86 TRD Griffon Project

Co w paczce? Nowe panele karoserii, wykonane z włókien węglowych i CFRP, szyby z tworzyw sztucznych i nowe obręcze kół od TWS o średnicy 18 cali z ogumieniem Yokohama Advan. W środku nowe, kubełkowe fotele, kierownica Momo, pasy seatbelts i oprzyrządowanie specyficzne dla samochodów torowych. A pod spodem zmian jest jeszcze więcej.

Toyota GT 86 TRD Griffon Project

Seryjny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Torsena zastąpiono mechanizmem LSD produkcji TRD. Wymieniono także elementy zawieszenia na znacznie wytrzymalsze i skrócono przełożenie głównej przekładni do 4,8:1. Pod maską bez zmian: 2-litrowy boxer o mocy 204 KM. Czy Griffon trafi do salonów sprzedaży? Na chwilę obecną to jedynie model pokazowy, a Toyota odsyła do edycji limitowanej TRD.

Skomentuj na forumUdostępnij