Aktualności

Castagna Tender Two Plażowa łódeczka

Zamaskowane prototypy odkrytej wersji Fiata 500 spodziewanej na przyszły rok jeżdżą już po ulicach Europy. I zapowiadają nie tylko jeden wariant! Zanim je jednak zobaczymy w finałowej formie minie trochę czasu, który już teraz wypełnia studio Castagna swoją wizją otwartej 500, modelem Tender Two.

Podłoża inspiracji, które kierowały twórcami projektu leżą w niewielkich łódeczkach dołączanych do jachtów. To właśnie ich kształty ma imitować Tender Two: auto pozbawiono nie tylko dachu, ale także drzwi oraz tylnej klapy, a "cięcia" zatuszowano gustownym drewnem. Aby zachować sztywność nadwozia znacznie podniesiono boczne progi, przed nadmiarem słońca ma chronić zawieszony na dwóch drążkach baldachim.

Castagna Tender Two

Największą rewolucję wprowadzono pod maską. Zamiast seryjnej jednostki spalinowej znajdziemy tam... elektryczny motor produkcji szwajcarskiego Mes-Dea. Silnik ma pozwalać na rozpędzenie się do 130 km/h i zasięg prawie 140 km (ładowanie baterii do 80% ze zwykłego gniazdka domowego pochłaniać ma 4 godziny).

Castagna Tender Two

Dzieło mediolańskiej Castagny pozostanie jedynie typowym dla firmy show carem i nie jest planowana nawet najmniejsza produkcja. Na pocieszenie pozostaje jednak to, że przewidywany na przyszłoroczny salon genewski otwarty Fiat 500 może równie dobrze sprawić niespodziankę i pojawić się już za cztery tygodnie na salonie w Paryżu.

Skomentuj na forumUdostępnij