Aktualności
21.11.2013

BMW M235i Racing Młoda krew

Oddział BMW Motorsport pracuje nad zupełnie nowym modelem, którym zespoły prywatne będą mogły od przyszłego roku ścigać się między innymi na Nordschleife. Będzie to jednocześnie najmniejsze auto w gamie firmy, w której znajdują się już modele na bazie serii 3, M3, Z4, M5 oraz bolid Formuły BMW.

Nowa maszyna oparta będzie na coupe serii 2 w najmocniejszej z obecnie dostępnych wersji, czyli M235i. Samochód wyposażony w systemy ABS, DSC, kontrolę trakcji, klatkę bezpieczeństwa, dodatkowo chroniony zbiornik paliwa oraz mechaniczny dyferencjał o ograniczonym poślizgu zachowa pod maską rzędową szóstkę. Silnik o pojemności prawie trzech litrów w wyczynowej formie ma generować 333 konie mechaniczne.

BMW M235i Racing

Model M235i Racing ma być gotowy na przyszły rok. Jego cenę, nie wliczając podatków, ustalono na poziomie 59,5 tysięcy euro, czyli prawie 250 tysięcy złotych. BMW kieruje samochód przede wszystkim do zespołów biorących udział w mistrzostwach VLN na Nürburgringu, w 24-godzinnym wyścigu na Nordschleife oraz markowym pucharze BMW Sports Trophy. Prace nad autem trwają.

Skomentuj na forumUdostępnij