Aktualności
16.04.2014

Chevrolet Corvette Z06 Convertible Suma wszystkich radości

W miniony weekend za okrągły milion dolarów sprzedano pierwszy egzemplarz zupełnie nowego Corvette Z06. Teraz do oferty Chevroleta dołącza Z06 bez dachu. Oznacza to, że paleta sportowych modeli marki powiększyła się aż do 14 samochodów, wśród których znajdziemy: dziewięć wariantów Camaro, sedana SS oraz cztery odmiany Corvette.

Współczesne Z06 Convertible to pierwszy tego tupu kabriolet od 1963 roku, kiedy to Chevrolet oferował pakiet Z06 w związku z homologacją do wyścigów długodystansowych. Na takie rozwiązanie zdecydowało się w tamtym roku 199 klientów, w tym tylko jeden właściciel odkrytego Corvette. Zupełnie nowe Corvette Z06 Convertible to jeden z najmocniejszych i najszybszych, produkowanych seryjnie aut bez dachu na świecie, a z pewnością najmocniejsze kabrio w całej historii Chevroleta.

Chevrolet Corvette Z06 Convertible

Pojazd zbudowany jest wokół aluminiowego podwozia, które nie wymagało dodatkowych wzmocnień w stosunku do coupe, dzięki czemu całe auto nie jest znacząco cięższe od zamkniętego Z06. Dodatkowe kilogramy przybyły głównie dzięki mechanizmowi automatycznego składania i rozkładania miękkiego dachu, który można aktywować przy prędkościach do 50 km/h. Za walory aerodynamiczne auta będzie odpowiadał nie tylko podstawowy zestaw ospoilerowania, ale także opcjonalna paczka z włókien węglowych i wyczynowy pakiet Z07 (w jego składzie także węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe).

Chevrolet Corvette Z06 Convertible

Silnik Z06 to oczywiście doładowana, widlasta ósemka serii LT4 o pojemności 6,2 litrów, którą Chevrolet nadal dostraja. Amerykanie obiecują na razie co najmniej 634 koni mechanicznych oraz 861 niutonometrów. Napęd na tylną oś i ogumienie Michelin Pilot Super Sport będzie przekazywany poprzez 7-stopniową skrzynię z ręczną zmianą biegów lub zupełnie nowy, aż 8-stopniowy automat 8L90 z łopatkami przy kierownicy. Na pełną specyfikację i informacje odnośnie osiągów Z06 musimy jeszcze poczekać.

Skomentuj na forumUdostępnij