Aktualności
23.08.2014

Honda CR-Z HPD Zestaw pierwszej pomocy

Hybrydowa Honda CR-Z, którą w pierwszym kwartale tego roku po bardzo słabych wynikach sprzedaży wycofano z rynków europejskich, walczy o przetrwanie w USA. Japoński kompakt, który mógł być sukcesem, cierpiał przede wszystkim na brak mocy. Hybrowy układ napędowy auta w jego ostatniej odsłonie dostarczał tylko 137 koni mechanicznych.

Prób ratowania sytuacji oczywiście nie brakowało, ale kończyło się tylko na konceptach lub modelach pokazowych: w roku 2011 pokazano 200-konną CR-Z Mugen, rok później na rynek japoński wprowadzono 156-konną CR-Z Mugen RZ, a kilka tygodni później pokazano koncept blisko 200-konnej CR-Z od Honda Performance Development. Teraz model z modyfikacjami od HPD wchodzi na rynek USA. Jak mówi stare przysłowie: lepiej późno niż wcale.

Honda CR-Z HPD

Placówka HPD, która znana jest przede wszystkim z samochodów wyścigowych, przygotowała dla modelu CR-Z cały pakiet modyfikacji, ale najważniejszym jego elementem jest sprężarka dla silnika. Pakiet, który obejmuje również m.in. intercooler, nowe wtryskiwacze, filtry, elementy wydechu i przeprogramowane ECU podnosi moc silnika spalinowego do około 200 KM (zależy od rocznika auta bazowego). Zestaw można zakupić przy zamawianiu nowej CR-Z lub zainstalować u dealerów Hondy w już istniejących. Cena: 5495 dolarów. Ale jest jeden haczyk: oferta dotyczy wyłączenie egzemplarzy z ręczną skrzynią biegów.

Honda CR-Z HPD

Moment obrotowy rzędowej, 1,5-litrowej jednostki ze sprężarką, wymagającej co najmniej 91-oktanowej benzyny wzrośnie do okolic 240 Nm. W katalogu HPD widnieje także sportowe sprzęgło z węglowymi elementami, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, nowe sprężyny i amortyzatory obniżonego o 10 milimetrów zawieszenia, układ wydechowy, 18-calowe felgi ze stopów lekkich z rekomendowanymi, ale nie dołączanymi oponami Michelin Pilot Super Sport, tarcze hamulcowe o średnicy 300 milimetrów, oraz pakiet nadwoziowy (przedni splitter, spoiler z tyłu, dyfuzor, emblematy).

Skomentuj na forumUdostępnij