Aktualności
05.10.2008

Top Gear 12 seria najszybciej za miesiąc

Wszystko wskazuje na to, że kolejna, dwunasta już seria kultowego, brytyjskiego programu motoryzacyjnego Top Gear wystartuje nieco później, niż pierwotnie przewidywano. Pierwszy odcinek miałby pojawić się na początku listopada, a nie już w trzecim tygodniu tego miesiąca.

Studyjne nagrania do trzech pierwszych odcinków nowej serii będą miały miejsce 29 października oraz 5 i 12 listopada, co pozwala sądzić, że pierwszy odcinek pojawi się na antenie BBC Two najszybciej w niedzielę 2 listopada.

Czego możemy się spodziewać po dwunastej serii (jeśli nie chcecie sobie popsuć zabawy możecie pominąć ten akapit)? Z pewnością nie zabraknie kolejnych, spektakularnych wyścigów (między innymi Hammond w Ferrari 365 GTB/4 Daytona), James May będzie pobierał w Finlandii nauki od samego Miki Häkkinena (mistrz świata F1), a w programie pojawią się na przykład Tesla Roadster, nowy Dodge Challenger SRT8 czy Corvette ZR-1. Niestety w tym roku ekipa Top Gear nie wzięła udziału w 24-godzinnym wyścigu na Silverstone, ale za to poszlaki wskazują, że szykuje się odcinek specjalny w... Wietnamie.

Warto na koniec przypomnieć jeszcze, że przerwę między 11 a 12 serią Top Gear wypełniają w tej chwili skutecznie programy "James May's Big Ideas" oraz "Top Gear Australia". Pierwszy z nich to solowe dzieło Jamesa May'a, w którym szuka on alternatywnych środków transportów. Drugi program to w pełni licencjonowane Top Gear w wydaniu Australijskim, wierne oryginałowi.

Skomentuj na forumUdostępnij