Aktualności
18.01.2016

Lamborghini Huracan GTD Kurs na Florydę

W kwietniu minie dokładnie sto lat od narodzin Ferruccio Lamborghini'ego. Z tej okazji Lamborghini ma pokazać kolejny, kosmiczny model dla garstki kolekcjonerów z najgrubszymi portfelami, na temat którego jeszcze nic nie wiadomo. Zanim jednak do tego dojdzie będziemy świadkami pierwszego w historii, oficjalnego startu marki w 24-godzinnym wyścigu Daytona.

Za wielką wodą w akcji pojawi się Huracan w specyfikacji Gran Turismo Daytona, odpowiednik europejskiego GT3 z 5,2-litrowym silnikiem w układzie V10. W grupie GTD moc samochodów ograniczona jest do okolic 455 KM bez kontroli trakcji, masa wynosi minimum 1215 kilogramów, a prędkość maksymalna sięga 290 kilometrów na godzinę. Konkurencji nie brakuje: według takich przepisów zostało przygotowane między innymi Ferrari 458 Italia i nowe 488, Aston Martin Vantage, Audi R8 LMS, BMW Z4, nowe BMW M6 GTD, Porsche 911 GT America oraz Dodge Viper GT3-R. Stopień wyżej znajdują się maszyny elitarnej klasy GT Le Mans, które rozwijają ponad 500 koni mechanicznych.

Lamborghini Huracan GTD

Na torze na Florydzie zobaczymy pięć egzemplarzy Huracana GTD w barwach zespołów Change Racing, O'Gara Motorsport, Paul Miller Motorsport oraz Konrad Motorsport (dwa samochody). Klasa GTD będzie najbardziej obleganą grupą: z 54 aut na starcie znajdą się w nie aż 22 z liczebną dominacją samochodów z Sant'Agata Bolognese. Egzemplarzem powiązanym z urodzinami Ferruccio Lamborghini'ego będzie zielona sztuka Change Racing z numerem 16 - nawiązanie do roku 1916 i roku 2016. Zespół, który wcześniej zabłysnął w północnoamerykańskiej edycji Lamborghini Super Trofeo poprowadzi Huracana w całym sezonie pucharu IMSA WeatherTech SportsCar Championship. Pełen kalendarz będzie miał wypełniony również zespół O'Gara Motorsport.

Lamborghini Huracan GTD

Maszyny, które opracował fabryczny oddział Lamborghini Squadra Corse, pokazały się już z jak najlepszej strony podczas treningów Roar Before The 24 na Daytona International Speedway. Auta w każdej z sesji trafiały do ścisłej czołówki z najlepszymi lub jednymi z najlepszych czasów okrążeń. W bezpośredniej walce z samochodami innych marek zobaczymy je w ostatni weekend stycznia podczas tegorocznego, 24-godzinnego wyścigu Daytona. Będzie to pierwsza z dwunastu eliminacji tegorocznego sezonu SportsCar Championship.

Skomentuj na forumUdostępnij