Aktualności
04.03.2016

Chevrolet Corvette Grand Sport Smak zwycięstwa

Ewolucja siódmej generacji Corvette dotarła do punktu, w którym do wejścia na rynek gotowy jest model w wydaniu Grand Sport. To maszyna połączona ideologicznie ze sportem motorowym, dokonaniami placówki Corvette Racing oraz wyścigowym Corvette C7.R, którym wygrano w klasie GTE Pro ubiegłorocznym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Tak samo, jak w wyścigowym C7.R w nowym Grand Sport znajdziemy elementy odpowiadające za zmniejszenie masy samochodu, przygotowany z myślą o jeździe po torze pakiet aerodynamiczny, specjalnie przygotowane opony Michelin - na lato Pilot Super Sport - oraz wolnossący, widlasty silnik o ośmiu cylindrach. Po raz pierwszy w Grand Sport dostępny będzie pakiet Z07 z body kitem z włókien węglowych, tarczami hamulcowymi ze spieków węglowo-ceramicznych oraz ogumieniem Michelin Sport Cup 2.

Chevrolet Corvette Grand Sport

Standardem w Grand Sport będzie: adaptacyjne zawieszenie z magnetoreologicznymi amortyzatorami, nowe felgi o średnicy 19 cali na przedniej osi i 20 cali na tylnej, układ hamulcowy Brembo z tarczami o średnicy 355/340 milimetrów, elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu oraz aktywny układ wydechowy. Do następu zostanie zaprzęgnięta jednostka typu LT1 o pojemności 6,2 litrów i mocy 466 koni mechanicznych, współpracująca z 7-stopniową, ręczną skrzynią biegów z funkcją dopasowywania obrotów do zmiany biegów. W opcji będzie 8-stopniowy automat z łopatkami przy kierownicy.

Chevrolet Corvette Grand Sport

Nowe Corvette Grand Sport ma generować w zakrętach przeciążenia rzędu 1,05 g, a z opcjonalnym pakietem Z07 przeciążenia dochodzące do 1,2 g. Auto jako coupe i kabriolet trafi na amerykański rynek latem, a jesienią pojawi się w ofercie Chevroleta na terenie Europy. Model dostępny będzie także w wydaniu Collector Edition, które będzie wyróżniać się lakierem w odcieniu Watkins Glen Gray Metallic, pasami na nadkolach w kolorze Tension Blue, czarnymi felgami, czarnymi pasami na całą długość karoserii oraz tapicerką ze skóry i zamszu z elementami w kolorze Tension Blue. Podobne wykończenie w rożnych kolorach będzie oferowane w ramach pakietu Heritage.

Skomentuj na forumUdostępnij