Aktualności
20.04.2016

LeEco LeSee Ekologiczne spojrzenie

Po świecie jeździ już ponad 220 tysięcy elektrycznych Nissanów Leaf, ponad 120 tysięcy elektrycznych Chevroletów Volt aka Opli Ampera, ponad 110 tysięcy elektrycznych Tesli Model S i ponad 50 tysięcy elektrycznych Renaultów ZOE. Swoje "tysiące" do tych wyników zamierza dopisać wkrótce między innymi chińskie LeEco.

LeEco, znane wcześniej jako Letv, to zakrojone na szeroką skalę przedsięwzięcie, które ma na celu nie tylko produkcję nowoczesnych samochodów elektrycznych, ale również wdrożenie do życia codziennego wielu innych wynalazków, pomysłów i nowych technologii. Wszystko to brzmi dość enigmatycznie, ale firma ma już ze sobą poważnych partnerów, obiecujące przedsięwzięcia i pierwszy koncept pod własnym szyldem. Pojazd ujawniono w tym tygodniu, a od poniedziałku stanie on na salonie samochodowym w Pekinie.

LeEco LeSee

Maszyna zadebiutowała obok pierwszego smartfona firmy i otrzymała imię LeSee. Jej twórcy reklamują ją jako "pierwszy elektryczny super samochód z trybami jazdy autonomicznej" i... nie zdradzają póki co żadnych szczegółów technicznych. Wiadomo jedynie, że LeSee ma skupiać się nie tylko na napędzie elektrycznym, ale również na łączności ze światem, komunikacji z użytkownikami i możliwości jazdy bez kierowcy. Sprowadza się to między innymi do sterowania głosowego, sterowania za pomocą urządzeń mobilnych, chowanej kolumny kierownicy czy wydzielenia stref dla każdego z pasażerów (klimatyzacja, nagłośnienie i tak dalej).

LeEco LeSee

LeEco LeSee będzie można zobaczyć już w przyszłym tygodniu na czternastej edycji wystawy Auto China w Pekinie, która będzie otwarta dla zwykłych zwiedzających w dniach od 29 kwietnia do 4 maja. Już teraz LeEco współpracuje z Aston Martinem w celu opracowania auta elektrycznego oraz systemów multimedialnych i połączone jest z amerykańskim Faraday Future, które już od kilku lat pracuje nad seryjnym samochodem o napędzie elektrycznym i rozpoczęło w tym miesiącu budowę wielkiej fabryki w Nevadzie.

Skomentuj na forumUdostępnij