Aktualności
12.05.2016

BMW M4 Competition Sport Hiszpańska armada

W tym tygodniu Madrycie zadebiutowało limitowane BMW M4 Competition Sport, stanowiące pomost pomiędzy regularnym M4 i wyczynowym M4 GTS. Miejsce debiutu zostało wybrane nie przypadkowo. Niemieckie coupe sprzedawana będzie tylko na terenie Hiszpanii, a jego odpowiednika dla pozostałych krajów Europy na razie nie ma.

M4 Competition Sport zostało zmontowane przy wykorzystaniu opcjonalnego wyposażenia z katalogu BMW M Performance, kilku wcześniej niespotykanych dodatków oraz elementów inspirowanych M4 GTS. Plus kilka sztuczek natury technicznej. Pakiet nadwoziowy obejmuje m.in. zestaw z włókien węglowych, poprawiający aerodynamikę (w tym dodane niedawno do oferty skrzydło z tyłu), a w każdym rogu auta znalazły się nowe felgi o średnicy 20 cali. Z włókien węglowych wykonano również lusterka boczne i niektóre panele wnętrza, wykończonego według katalogu BMW Individual.

BMW M4 Competition Sport

Sercem coupe jest oczywiście trzylistrowa, rzędowa szóstka z rodziny BMW M TwinPower Turbo, której moc podniesiono do 450 KM przy 7000 rpm (to o 19 KM więcej, niż w bazowym M4 i 50 KM mniej, niż w M4 GTS). Maksymalny moment obrotowy nie uległ zmianie: to 550 Nm w zakresie 1850-5500 rpm. Napęd w limitowanym M4 przenoszony jest na tył poprzez 7-stopniowy, dwusprzęgłowy automat z funkcją Launch Control. Innej opcji nie ma. Coupe rozpędza się do 100 km/h w czasie czterech sekund. Ograniczenie prędkości maksymalnej podniesiono z 250 do 280 km/h.

BMW M4 Competition Sport

Standardem w M4 Competition Sport jest adaptacyjne zawieszenie, adaptacyjny mechanizm różnicowy oraz adaptacyjna konsola stabilności. Wyposażenie obejmuje również nowe, sportowe fotele, sportowy wydech, węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe, nagłośnienie Harman Kardon, adaptacyjne reflektory w technologii LED, najnowszego asystenta parkowania, najnowszą generację systemów BMW ConnectedDrive oraz specjalne tabliczki znamionowe z numerem egzemplarza. Powstanie tylko 60 sztuk. Każdą wyceniono aż na 132,9 tysięcy euro (około 585 tysięcy złotych). Zwykłe M4 kosztuje w Hiszpanii 92,1 tysięcy euro.

Skomentuj na forumUdostępnij