Aktualności
22.07.2016

BMW M5 Competition Edition

BMW przygotowało kolejną edycję limitowaną mocarnej limuzyny M5, która obecna jest na rynku od 2011 roku. Bawarska maszynka w standardzie dysponuje mocą 560 KM, która wystarcza do większości zadań... i zostaje jeszcze kilkaset koni w zapasie. Najnowsza propozycja z Bawarii skrywa jeszcze większe rezerwy mocy. Oto M5 Competition Edition.

M5 już pięciu lat jest nosicielem podwójnie turbodoładowanej, widlastej ósemki o pojemności prawie 4,4 litrów. W tegorocznym wydaniu Competition Edition między innymi po zwiększeniu ciśnienia doładowania i przeprogramowaniu elektroniki z jednostki wyciśnięto okrągłe 600 koni mechanicznych (różne pakiety "Competition" dostępne były już wcześniej - nie mylić ze sobą). Maksymalny moment obrotowy zwiększono do 700 niutonometrów, to o 20 Nm więcej, niż w zwykłym M5.

BMW M5 Competition Edition

Oprócz mocniejszego silnika w Competition Edition otrzymamy między innymi: obniżone o 10 milimetrów i usztywnione zawieszenie, dokładniejsze opcje sterowania mechanizmem różnicowym Active M, zmieniony układ kierowniczy, przeprogramowane tryby jazdy (w szczególności M Dynamic), 20-calowe felgi Double-Spoke M, karbonowy body kit M Performance (dyfuzor, listwa klapy bagażnika, osłony lusterek) oraz opcjonalne tarcze hamulcowe ze spieków węglowo-ceramicznych czy 1200-watowe nagłośnienie firmy Bang & Olufsen.

BMW M5 Competition Edition

Sześćsetkonne M5 Competition Edition z dwusprzęgłową skrzynią biegów będzie potrzebowało tylko 3,9 sekund na rozpędzenie się od prędkości stu kilometrów na godzinę. BMW wypuści model w serii liczącej tylko 200 numerowanych egzemplarzy. Połowa z nich dostępna będzie w kolorze Mineral White, a druga połowa wyjdzie w kolorze Carbon Black. Ceny modelu zaczynają się do 129,5 tysięcy euro. Obecnie to około 565 tysięcy złotych.

BMW M5 Pure Metal Silver Limited Edition

Dla równowagi BMW wprowadzi w sierpniu do sprzedaży na terenie USA limitowane do pięćdziesięciu egzemplarzy M5 Pure Metal Silver Limited Edition. Limuzyna w kolorze Pure Metal Silver dysponuje mocą 600 koni mechanicznych i wykorzystuje zestawy Competiton Package oraz M Driver's Package, który między innymi podnosi ograniczenie prędkości maksymalnej z 250 do 306 km/h. Samochód wyceniono na 130,9 tysięcy dolarów. Obecnie to około 520 tysięcy złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij