Aktualności
25.10.2008

Lamborghini Gallardo LP 560-4 Super Trofeo Najszybszy puchar świata

Lamborghini nie ma szczęścia do startów w sportach samochodowych. O ich udziale w Formule 1 mało kto wie, a w wyścigach wszelakich serii GT auta z szarżującym bykiem na masce, poza nielicznymi przebłyskami geniuszu, sprawowały się raczej średnio. Inżynierowie z Sant'Agata nie rezygnują jednak z wyścigów, ale tym razem ograniczą się do własnego podwórka.

W maju przyszłego roku wystartuje Blancpain Super Trofeo z trzydziestoma sztukami Gallardo LP560-4 w roli głównej. Auta będą dostępne w sieci dealerów Lamborghini w cenie 200 tysięcy euro każdy (plus podatek i wpisowe). W porównaniu do wersji ulicznej znajdziemy w nich przemodelowane podwozie, nadwozie, zawieszenie, układ hamulcowy, moc podniesioną do 570 KM oraz masę zbitą do tylko 1300 kilogramów.

Lamborghini Gallardo LP 560-4 Super Trofeo

Cała seria będzie składać się z sześciu wyścigów w Europie. Każdy z nich będzie 3-dniową imprezą. W piątki będą mieć miejsce treningi i kwalifikacje, a w sobotę i niedzielę trzy 40-minutowe wyścigi, których sumaryczny wynik wyłoni zwycięzcę.

Lamborghini Gallardo LP 560-4 Super Trofeo

Seria zagości na następujących torach: 3 maja na brytyjskim Silverstone, 17 maja na włoskiej Adrii, 5 czerwca na niemieckim Norisiringu, 2 sierpnia na belgijskim Spa, 20 września na hiszpańskim Circuit de Catalunya i w końcu 4 października na włoskiej Monzie.

Skomentuj na forumUdostępnij