Aktualności
12.12.2017

Ares Panther Mowa ciała

Funkcjonujące od kilku lat Ares Design szykuje się do rozszerzenia swojej działalności o projekty dużo bardziej indywidualne i prestiżowe, niż do tej pory. Firma, która zaczynała od tuningu egzotyków z Włoch oraz luksusowych wozów z Niemiec i Wielkiej Brytanii, zapowiada coupe utrzymane w stylu klasycznego De Tomaso Pantera.

Ares z różnymi odnogami zostało utworzone przeszło trzy lata temu, a za jego powstaniem stał między innymi Dany Bahar, pochodzący ze Szwajcarii, były szef angielskiego Lotus Cars, z którym rozstał się w nieprzyjaznej atmosferze. Pierwszymi, namacalnymi produkcjami firmy Ares był tuning Lamborghini Huracana, Aston Martinów, Range Roverów i Bentley'ów, a w tym roku pokazano gruntownie zmodyfikowanego Mercedes-Benza klasy G. Przy okazji najnowszego przedsięwzięcia, kryjącego się pod kryptonimem Project Panther firma wraca do Huracana. Tym razem nie będzie to zwykły tuning, włoski egzotyk po wszystkich operacjach zmienić ma się nie do poznania.

Ares Panther

Panther bazujący na Huracanie będzie pierwszym dziełem komórki Bespoke Creations, która wewnątrz Ares Design poświęcona jest specjalnym projektom typu one-off oraz krótkim seriom. Z zewnątrz po Lamborghini nie zostanie zupełnie nic: coupe ma otrzymać zupełnie nową karoserię w stylu produkowanego od 1971 do 1992 roku De Tomaso Pantery, z którym od razu skojarzymy na przykład zaostrzony przód auta z chowanymi światłami. Nie wiadomo jeszcze ile zmieni się pod spodem i czy tuningowi zostanie poddany układ napędowy, którego sercem jest umieszczone centralnie, wolnossące V10 o pojemności 5,2 litrów i mocy 610 koni mechanicznych (580 koni w wersji z napędem przenoszonym wyłącznie na tylne koła).

Ares Panther

Kolekcjonerskie coupe od Ares Design pokazano na razie tylko na kilku wizualizacjach, co nie oznacza, że na samochód trzeba będzie jeszcze długo czekać. Pierwsze egzemplarze dla klientów mają być gotowe już w drugiej połowie przyszłego roku. Maszyny będą budowane w nowych zakładach Aresa we Włoszech w Modenie (oprócz tego firma działa w USA oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a w Szwajcarii znajduje się kwatera główna Ares Performance). Cena modelu Panther nie jest jeszcze znana. Najlepiej zacząć odkładać drobne już teraz.

Skomentuj na forumUdostępnij