Aktualności
11.04.2018

Audi E-Tron Vision Gran Turismo Torowa taksówka

Do marek zaangażowanych w projekt Vision Gran Turismo, w ramach którego od kilku lat powstają koncepty dla serii gier Gran Turismo na konsole PlayStation, dołączyło Audi. Niemiecka firma jako jedna z nielicznych postanowiła popchnąć projekt jeszcze dalej. Jej wyścigowe coupe E-Tron Vision Gran Turismo zbudowano w rzeczywistości!

Dotychczas swoje jeżdżące i sprawne koncepty dla Gran Turismo zbudowało w rzeczywistości tylko kilka innych marek, ze szczególnym wyróżnieniem Citroena z modelem GT, Volkswagena z wizjami na bazie Golfa oraz Bugatti Vision Gran Turismo, które sprzedano pewnemu kolekcjonerowi (jeszcze kilka innych marek poprzestało na statycznych modelach w pełnej skali). Koncept Audi E-Tron Vision Gran Turismo, w którym można zająć miejsce za kierownicą i którym można wybrać się na tor wyścigowy, zadebiutował w tym tygodniu w Audi Driving Experience Center w Neuburgu nad Dunajem i pojawił się w grze Gran Turismo Sport. W najbliższych miesiącach czeka na niego zadanie specjalne.

Audi E-Tron Vision Gran Turismo

Audi przygotowało swoją maszynę w ciągu jedenastu miesięcy, inspirując się między innymi słynnym, 730-konnym 90 IMSA GTO z lat osiemdziesiątych, którego echa nieustannie odbijają się w konceptach i modelach seryjnych marki - do klasyka nawiązują zarówno kształty, jak i malowanie auta. Na tym podobieństwa się kończą. E-Tron Vision Gran Turismo wyposażono w trzy silniki elektryczne o mocy 200 kW każdy oraz stały napęd na obie osie z inteligentnym rozdziałem momentu obrotowego. Maksymalna moc układu napędowego dochodzi do 815 koni mechanicznych! Coupe, które waży 1450 kilogramów ma rozpędzać się do prędkości stu kilometrów na godzinę w czasie zaledwie 2,5 sekundy.

Audi E-Tron Vision Gran Turismo

Jakie specjalne zadanie czeka na koncept Audi? Samochód będzie wykorzystywany jako firmowa taksówka podczas mistrzostw świata elektrycznej Formuły E, zaczynając od rzymskiego ePix, które zostanie rozegrane już w najbliższy weekend. Klienci i goście "czterech pierścieni" będą mieli niepowtarzalną okazję przejażdżki po torze wyścigu jako pasażerowie Audi E-Tron Vision Gran Turismo. Auto ma pojawić się podczas każdej z rund Formuły E na terenie Europy, a wśród jego planowanych występów znajdują się również inne wydarzenia, których Audi na razie nie zdradza. E-Tron Vision Gran Turismo poprowadzi między innymi Rinaldo "Dindo" Capello, trzykrotny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Audi Vision Gran Turismo

Na tym nie koniec. W grze Gran Turismo Sport oprócz elektrycznego E-Tron Vision Gran Turismo do dyspozycji mamy drugą wersję wyścigowego Audi, hybrydowe Vision Gran Turismo, które poznamy między innymi po białych felgach i czarnej ramie Singleframe. W takiej specyfikacji, obecnej wyłącznie w wirtualnym świecie, samochód zasilany jest dodatkowo turbodoładowanym V6 o pojemności 3,4 litrów. Całkowita moc hybrydy ma dochodzić aż do 1300 koni mechanicznych.

Skomentuj na forumUdostępnij