Aktualności
29.10.2021

Rolls-Royce Ghost Black Badge Dynamiczna osobowość

Seria Black Badge od Rolls-Royce'a powraca w nowej odsłonie. Tym razem unikatowy styl i nowe rozwiązania technologiczne przeszły na limuzynę Ghost drugiej generacji, która zadebiutowała jesienią ubiegłego roku. Nowa specyfikacja adresowana jest jak zwykle przede wszystkim do najmłodszych klientów marki.

Modele z serii Black Badge oferowane są przez Rolls-Royce'a od 2016 roku, a ich inspiracje to przede wszystkim samochody budowane na specjalne zamówienia w okresie międzywojennym. Auta z tej rodziny wyróżniają się w domyślnej konfiguracji karoseriami malowanymi na czarno, czarnymi detalami, jak atrapa chłodnicy Pantheon Grille, firmowa statuetka Spirit of Ecstasy, logotypy, boczne lusterka, listwy ozdobne czy końcówki wydechu, kabinami wykończonymi w jaskrawych kolorach oraz symbolem nieskończoności, który nawiązuje do rekordowej łodzi Malcolma Campbella, Blue Bird K3, którą napędzał silnik Rolls-Royce'a i symbolizuje pogoń za mocą. Na życzenie klienta możliwe jest przygotowanie dowolnej, innej konfiguracji kolorystycznej, oczywiście.

Rolls-Royce Ghost Black Badge

Obecnie modele w wydaniu Black Badge - Wraith, Dawn oraz Cullinan - stanowią ponad jedną czwartą aut sprzedawanych przez Rolls-Royce'a. Ghost drugiej generacji z pewnością poprawi ten wynik: bazowa wersja w ciągu dwunastu miesięcy od premiery sprzedała się w rekordowej liczbie ponad 3,5 tysiąca egzemplarzy (w całym ubiegłym roku marka sprzedała 3756 aut na całym świecie, rok wcześniej 5152). W przypadku wersji Black Badge mamy w sumie do wyboru jakieś 44 tysiące odcieni koloru karoserii, ale większość klientów i tak decyduje się na wielowarstwową czerń. Farba użyta do pokrycia limuzyny waży aż 45 kilogramów! Inne znaki rozpoznawcze: nowe felgi o średnicy 21 cali z włókien węglowych oraz aluminium, detale wnętrza ze specjalnie wyselekcjonowanego drewna i tkanin nowego typu oraz tysiące punktów świetlnych na desce rozdzielczej i podsufitce.

Rolls-Royce Ghost Black Badge

Ghost Black Badge to również inaczej zestrojone, adaptacyjne zawieszenie, system tylnych kół skrętnych i układ napędowy z przeniesieniem mocy na obie osie. Sercem brytyjskiej limuzyny pozostaje podwójnie turbodoładowane V12 o pojemności 6,75 litra, które zespolone jest z automatyczną skrzynią biegów ZF o ośmiu przełożeniach. Do dyspozycji mamy okrągłe 600 koni mechanicznych oraz 900 niutonometrów, a maksymalny moment obrotowy jest dostępny już od 1700 obrotów na minutę. To o 29 koni mechanicznych i 50 niutonometrów więcej, niż w przypadku bazowego modelu Ghost. Chętni na Black Badge mogą już zgłaszać się do Rolls-Royce'a.

Skomentuj na forumUdostępnij