Aktualności
07.12.2008

9ff Carrera GTT 900 Poza wyobrażeniem

Niemieckie 9ff już dwa lata deklarowało chęć stworzenia przeszło 900-konnego Porsche Carrera GT. Pakiet podnoszący moc modelu o 300 KM wisiał na stronie tunera od ładnych paru miesięcy, ale pojazdu we własnej osobie nie można było nigdzie zobaczyć. Do czasu kończących się dziś targów w Essen.

Przybytek mocy implikuje nową nazwę pokazanego na targach modelu - Carrera GTT 900. Podwójne T z kolei wskazuje na najważniejszą modyfikację silnika, którą jest zamontowanie dwóch turbin o zmiennej geometrii łopatek.

9ff Carrera GTT 900

Pakietu dopełnia agresywny body kit z matowymi elementami jak przednia maska, część drzwi i felgi. Poza pokryciem reszty wściekłym lakierem w odcieniu czerwonej pomarańczy popracowano także nad chłodzeniem hamulców z przodu usuwając część nadwozia na wzór Porsche 911 GT1.

9ff Carrera GTT 900

Osiągi Carrery GTT 900 nie są niestety znane. Przed dwoma laty producent planował przekroczenie takowym modelem 400 km/h, co udało mu się przy okazji GT9 bazującego na 911 GT3. Czy Carrera potrafi to samo? Być może wkrótce się o tym dowiemy...

Skomentuj na forumUdostępnij