Aktualności
20.07.2022

Chevrolet Blazer EV Elektryczny Super Sport

Chevrolet przedstawił nowego Blazera o napędzie elektrycznym, który na amerykańskim rynku będzie wpisywał się w grupę crossoverów średniego rozmiaru. Maszyna, która ma przyciągać praktycznością i opcjami będzie oferowana również w sportowym wydaniu o tradycyjnym oznaczeniu Super Sport. Do tej pory znaczek SS lądował tylko na modelach spalinowych.

Zupełnie nowy Blazer EV został przygotowany na modułowej architekturze Ultium Platform. Projekt jego karoserii idzie śladami wersji spalinowej, którą w obecnej generacji wprowadzono w 2018 roku, ale wyróżnia się zupełnie nowym przodem i tyłem, nowymi światłami, felgami w rozmiarze od dziewiętnastu do dwudziestu jeden cali i detalami inspirowanymi sportowymi modelami Camaro oraz Corvette. Chevrolet przewidział konfiguracje z napędem przedniej osi, tylnej osi, a także wszystkich czterech kół, warianty 1LT, 2LT, RS oraz SS, a także... wersję Police Pursuit Vehicle adresowaną do służb policyjnych czuwających nad bezpieczeństwem dróg.

Zdjęcie Chevrolet Blazer EV

Dokładne dane techniczne i parametry wszystkich wersji napędowych nie są jeszcze znane. Chevrolet podaje tylko ogólny zarys: zasięg w przypadku największych baterii dochodzący do 515 kilometrów, zdolność szybkiego ładowania na publicznych stacjach mocą do 190 kW oraz jakieś dziesięć minut ładowania uzupełniające w najlepszym przypadku zapasy energii na przejechanie około 125 kilometrów. Do samochodu trafi między innymi 17,7-calowy ekran dotykowy, 11-calowy wyświetlacz przed kierowcą, system odzyskiwania energii kinetycznej z hamowania oraz firmowe systemy jazdy zautomatyzowanej Super Cruise, które pozwalają poruszać się po drogach USA i Kanady bez dotykania kierownicy.

Zdjęcie Chevrolet Blazer EV

Blazer EV będzie pierwszym, elektrycznym modelem Chevroleta w sportowym wydaniu Super Sport. Wersja ta będzie wyróżniać się między innymi detalami nadwozia, kołami z 22-calowymi felgami w standardzie, napędem na wszystkie cztery koła oraz kilkoma trybami jazdy. Maksymalna moc układu napędowego ma dochodzić do 565 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy ma sięgać 880 niutonometrów. Fukcja WOW - Wide Open Watts - będzie pozwalać na rozpędzenie się do 100 km/h w niecałe cztery sekundy. Elektryczny Blazer pojawi się na rynku północnoamerykańskim latem przyszłego roku i będzie produkowany w zakładach Ramos Arizpe w Meksyku. Przed końcem 2023 roku do sprzedaży trafi Blazer EV SS. Cena SS: około 66 tysięcy dolarów, nie zliczając podatków i innych opłat (aktualnie to równowartość około 310 tysięcy złotych).

Skomentuj na forumUdostępnij