Aktualności

Jeep Wagoneer S Naładowana marka

Jeep zabiera się za elektryki w wydaniu globalnym. Pierwszym modele o takim zasięgu rażenia, którego sprzedaż rozpocznie się od USA oraz Kanady, będzie zupełnie nowy Wagoneer S. Samochód legitymuje się mocą przeszło 600 koni mechanicznych, za którą idą osiągi wykraczające daleko poza codzienne potrzeby.

Wagoneer S jest pierwszym modelem Jeepa o napędzie elektrycznym, który będzie dostępny na rynkach całego świata. Już w tym roku model pojawi się "u siebie" w limitowanym wydaniu Launch Edition oraz w Kanadzie, a później zadomowi się w innych zakątkach kuli ziemskiej. Bazą dla auta jest platforma STLA Large z grupy Stellantins, na bazie której powstaną kolejne modele takich marek, jak Alfa Romeo, Chrysler oraz Maserati. Specjalnie dla dużego SUV'a od Jeepa opracowano w jej ramach między innymi odpowiednio dobrane zawieszenie, układ napędu wszystkich czterech kół z niezależnym zasilaniem przedniej i tylnej osi oraz firmową kontrolę trakcji Selec-Terrain z takimi trybami pracy, jak Auto, Sport, Eco, Snow i Sand.

Zdjęcie Jeep Wagoneer S

Na amerykańskich klientów, którzy pokuszą się na wersję Launch Edition czekać będą m.in. 20-calowe felgi w czarnym odcieniu, panoramiczny dach, domowa ładowarka lub darmowy dostęp na określony czas do ładowarek sieci Free2move Charge, adaptacyjne reflektory oraz podgrzewane i wentylowane siedzenia z tyłu. Wśród opcji znajdziemy między innymi nagłośnienie firmy McIntosh o mocy 1160 W. W kabinie umieszczono między innymi kilka wyświetlaczy pracujących w systemie Uconnect 5, które można połączyć z usługą Jeep Connect: 12,3-calowy wyświetlacz kierowcy, 10,25-calowy wyświetlacz dotykowy pasażera plus dwa kolejne wyświetlacze dotykowe na środku. Jeep wylicza, że w sumie oddaje kierowcy i pasażerowi do dyspozycji przeszło 45 cali cyfrowej przestrzeni.

Zdjęcie Jeep Wagoneer S

Wagoneer S ma przodować Jeepom pod względem aerodynamicznym: współczynnik oporu powietrza na poziomie 0,29 ma być rekordowo niskim wśród dotychczasowych modeli marki. Elektryczna platforma obejmuje akumulatory o pojemności 100 kWh, które pracują w systemie pod napięciem 400 V. Ładowanie w zakresie 20-80% ma zajmować w najlepszym przypadku około 23 minuty. Zasięg, mierzony według amerykańskim norm, przekraczać ma 480 kilometrów. Moc systemowa elektrycznego układu napędowego dochodzić ma do 610 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy ma przekraczać 800 niutonometrów. Sprint od zera do 60 mil na godzinę: 3,4 sekundy. Sprzedaż Wagoneera S na terenie USA ruszy oficjalnie w drugiej połowie tego roku. Ceny zaczynają się od około 71 tysięcy dolarów, nie wliczając podatków i innych opłat lokalnych.

Skomentuj na forumUdostępnij